Jest już końcówka listopada – powoli zbliżamy się więc do najgorętszego okresu świątecznego. Aby uniknąć robienia wszystkiego na ostatnią chwilę, stania w kolejkach i wymyślania czegoś “na szybko” warto zawczasu pomyśleć o prezencie.

Jak jednak zrobić to w jak najrozsądniejszy sposób, by uniknąć jakichkolwiek problemów – czy to w momencie kupowania, czy też już po obdarowaniu prezentem wybrańca czy wybranki?

Określmy budżet i wybierzmy właściwy prezent!

Rzeczą absolutnie podstawową w całym procesie wybierania prezentu jest określenie budżetu, jakim dysponujemy – jeżeli to zrobimy jeszcze przed jakimikolwiek poszukiwaniami, nie będziemy zawracać sobie głowy przedmiotami zbyt drogimi (jeśli nie zrobimy tego, zawsze będziemy myśleć, że “mogliśmy kupić ten droższy model”).

Nie kupujmy czegoś takiego, jak Mavic Mini czy jakikolwiek inny dron, jeżeli nie jesteśmy sobie w stanie na to pozwolić czy uważamy, że to zbyt duża ekstrawagancja.

Gdy budżet będzie już ustalony, możemy zacząć szukać prezentu – pomyślmy zatem, co dana osoba tak naprawdę chciałaby dostać. Być może wspominała o czymś kiedyś? Może narzeka na dany element swojego życia i przedmiot, który byśmy jej kupili by rozwiązał problem, za sprawą którego pojawia się narzekanie? Trzeba pomyśleć, a z pewnością kupiony przez nas prezent będzie udany.

Jeżeli mimo wszystko wybierzemy coś nieco droższego, jak wspomniany wcześniej Mavic Mini, zawsze jest sposób, żeby sobie z tym poradzić i nie nadszarpnąć za bardzo swojego budżetu. Wystarczy znaleźć kogoś, kto również chciałby obdarować wybraną osobę porządnym prezentem i… po prostu się złożyć. Nie ma bowiem niczego złego we wspólnym wręczaniu prezentów, a z cenniejszego i jednocześnie porządniejszego przedmiotu obdarowany z pewnością będzie dłużej korzystał.

Skąd czerpać inspiracje

Wybierając idealny prezent warto czerpać inspirację z… przykładu innych obdarowanych osób. Pomyślmy zatem, czy rok lub dwa lata temu ktoś nie chwalił nam się swoim prezentem. Jeżeli tak było, zastanówmy się, co to było i po prostu kupmy coś podobnego albo takiego samego (jeżeli oczywiście uznamy to za taktowne).

Weźmy na przykład pod uwagę, że rok temu popularne były drony Mavic Mini – możemy być niemal pewni, że i w tym roku takowy ucieszy obdarowanego. Gusta i moda nie zmieniają się bowiem tak szybko.

Inspiracji co do prezentów warto szukać też w Internecie, będącym prawdziwym kompendium wiedzy na wszelakie tematy. Wystarczy wejść na łamy sklepu powiązanego tematycznie z branżą, którą obdarowany jest zainteresowany, a na pewno znajdziemy coś fajnego w naszym budżecie. Możemy także odwiedzić bardziej uniwersalne sklepy z gadżetami, które zazwyczaj są lubiane przez każdego. 

W sytuacji podbramkowej pamiętajmy, że każdy ucieszy się po prostu z czegoś praktycznego, o czym nie zapomni tuż po świętach, a co będzie towarzyszyło mu przez długi czas. Właśnie dlatego popularne są chociażby szwajcarskie scyzoryki czy akcesoria kuchenne – są uniwersalne i przydatne, ale też mogą kojarzyć się z “pójściem na łatwiznę”.

Inspiracje na świąteczne prezenty
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany