Together Magazyn » Aktualności » Taneczna misja vol. 2 – projekt prezentujący sztukę tańca w Miniaturze

Taneczna misja vol. 2 – projekt prezentujący sztukę tańca w Miniaturze

W marcu Miejski Teatr Miniatura zaczyna realizację projektu „Taneczna misja vol. 2” we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2016. Założeniem projektu jest prezentacja sztuki tańca dla widzów w różnym wieku. To kontynuacja realizowanego w 2014 roku projektu „Taneczna misja”, podczas którego grupa dzieci z klas I-III wzięła udział w pokazach spektakli teatru tańca, warsztatach różnych technik tanecznych i przygotowała autorskie wideo tańca. Pomysłodawczynią i koordynatorką obu projektów jest Ula Zerek, trójmiejska choreografka i tancerka, obecnie również producentka w Miniaturze.

W ramach tegorocznej „Tanecznej misji” pokazane zostaną trzy spektakle wzbogacone ofertą warsztatową. 12 i 13 marca będzie można obejrzeć spektakl-instalację interaktywną dla dzieci do lat 3 „LABirynt”. Reżyserka Alicja Morawska-Rubczak zdecydowała się na taniec jako główną formę ekspresji artystycznej w tym przedstawieniu, ponieważ „dziecko, zwłaszcza to najnajmłodsze – w wieku od kilku miesięcy do 3 lat, wyraża siebie przez ruch. Przed i ponad słowami jest zawsze dynamika ciała. Koncentracja na tym, co fizyczne, cielesne łączy percepcję dziecka i taniec współczesny. Dzieci w doskonały, wręcz sensoryczny sposób rozumieją język tańca”. Reżyserka poprowadzi warsztaty dla artystów zainteresowanych tworzeniem spektakli dla najnajów.

Z kolei 20 maja, z okazji Dnia Matki, Miniatura zaprasza dorosłych na spektakl taneczny o macierzyństwie „MaMa Perform”, który powstał w ramach projektu Fundacji Mama założonej przez Sylwię Chutnik. Choreografka Maria Stokłosa poprowadziła kilkumiesięczne warsztaty, podczas których powstało przedstawienie dyskutujące stereotypy związane z macierzyństwem, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek – matek. Pokazowi spektaklu 21 maja (10.00-13.00) będą towarzyszyły warsztaty z Marią Stokłosą, celebrujące ekspresję ruchową dostępną każdemu bez względu na poziom zaawansowania i wiedzy tanecznej oraz wiek. Praca, którą zaproponuje Marysia Stokłosa będzie relaksować, dodawać energii i inspirować. Skupi się na uwalniającej mocy tańca i improwizacji ruchowej, na tańcu jako formie sztuki oraz tańcu jako elemencie życia codziennego.

Na początku przyszłego sezonu, 30 września, będzie można zobaczyć skierowane do młodzieży przedstawienie „Zrabowali mi składaka” w atrakcyjny, nowoczesny sposób podejmujące temat bezdomności oraz wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez trójkę tancerzy, autorów przedstawienia: Katarzynę Kanię, Danielę Komęderę i Piotra Stanka. Będą podzielone na dwie części – w pierwszej prowadzący skupią się na ćwiczeniach rozwijających wyobraźnię, kreatywność i świadomość ciała, poszukają sposobów na wyrażanie emocji poprzez ruch. Drugą część poświęcą rozwijaniu techniki ruchu, będą pracować m.in. nad świadomym korzystaniem z pędu, zawieszenia, siły odśrodkowej i grawitacji oraz usprawnianiem indywidualnej dynamiki i siły w ruchu.

Bilety na spektakle w cenie: „LABirynt” – 18 zł, 16 zł rodzinny (od 4 osób); „MaMa Perform” – 21 zł, warsztaty 50 zł, pakiet bilet na spektakl + udział w warsztatach 60 zł; „Zrabowali mi składaka” – 21 zł, warsztaty 50 zł, pakiet bilet na spektakl + udział w warsztatach 60 zł, do nabycia w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku-Wrzeszczu.

Rezerwacja biletów: 58 341 94 83, 601 628 377, bilety@teatrminiatura.pl

www.teatrminiatura.pl | www.facebook.com/teatrminiatura | www.twitter.com/teatrminiatura

Pokazy spektakli i warsztaty odbywają się w ramach projektu „Taneczna misja vol. 2” realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2016.

mama_perform Taneczna misja vol. 2.indd

Oceń