Together Magazyn » Edukacja » „Bezpieczny Maluch”, warsztaty dla rodziców 24.09.2014 (Gdańsk), 25.09.2014 (Gdynia)

„Bezpieczny Maluch”, warsztaty dla rodziców 24.09.2014 (Gdańsk), 25.09.2014 (Gdynia)

Okres ciąży to niezwykły czas, w którym warto zwracać uwagę na wiele aspektów w życiu, które na co dzień wydają się nam nieco mniej istotne. W środę i czwartek (24 i 25 września) trójmiejscy rodzice mogli uczestniczyć w warsztatach organizowanych w ramach szeroko zakrojonej kampanii „Bezpieczny Maluch”. Spotkania odbyły się w Gdańsku (hotel Qubus) i Gdyni (hotel Hotton). Udział w nich był bezpłatny, po dokonaniu wcześniejszej rejestracji elektronicznej.

Głównym motywem tematycznym obu spotkań była kampania, której odbiorcami są kobiety w ciąży i młodzi rodzice. Jej celem jest podkreślenie znaczenia bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. Zarówno trójmiejskie warsztaty, jak i cała kampania mają wymiar typowo edukacyjny, uczulając rodziców na bardzo ważne kwestie dotyczące bezpieczeństwa na co dzień.

Nowatorska formuła warsztatów, w której mogli brać udział rodzice z Trójmiasta, zakłada rozmowy w grupach i konsultacje ze specjalistami. Uczestnicy spotkań mogli się dowiedzieć, jak postępować w przypadku nieprzewidzianych sytuacji, takich jak wypadek kobiety w ciąży albo udzielenie pierwszej pomocy małemu dziecku. Można było również zapoznać się z zasadami bezpiecznego przewożenia niemowląt i starszych dzieci samochodem. Na uczestników warsztatów czekały upominki, jednak największą wartością było budowanie świadomości prawidłowego postępowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Oceń