Together Magazyn » Aktualności » „Planeta Energii” odwiedził Gdańsk

„Planeta Energii” odwiedził Gdańsk

„Planeta Energii” to projekt edukacyjny, którego celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej. W ramach konkursu dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych z całej Polski wraz z nauczycielami realizują kreatywne lekcje na temat prądu i jego wykorzystania, 10 najlepszych klas wygrywa dwudniową wizytę mobilnego centrum nauki „Planeta Energii” w swojej miejscowości.

W dniach 23-24 maja „Planeta Energii” odwiedziła również Gdańsk! Mobilne centrum nauki przez dwa dni stacjonowało w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu Energa Gdańsk przy wejściu do FUN ARENY. Wizyta w miasteczku Energii to idealne połączenie zabawy i nauki. Uczniowie odkryli tam tajemnice związane z energią elektryczną. Odwiedzili kosmiczny Energobus, w którym poznali  historię prądu, od atomu po elektrownię, zobaczą liczne eksperymenty, film 3D oraz niecodzienne eksponaty, w tym widowiskową kulę plazmową, która pokazuje efekty wywołane przez wysokie napięcie.

– Nauka poprzez zabawę to najlepsza forma poznawania otaczającego nas świata. Dzięki mobilnemu centrum nauki „Planeta Energii”, które w maju stanie przy Stadionie Energa, najmłodsi będą mieli okazję zrozumieć czym jest prąd i jak powstaje – komentuje Karolina Janik, rzecznik prasowy Stadionu Energa Gdańsk. – Wizyta w miasteczku to świetna okazja, żeby udowodnić uczniom i nauczycielom, że nauka może być pasjonująca, wystarczy jedynie odrobina kreatywnego podejścia.

fot. Piotr Żagiell

 

Oceń