Together Magazyn » Zdrowie » Tabletki na sen – jak radzić sobie przy zaburzeniach snu?
ziewający mężczyzna cierpiący na bezsenność

Tabletki na sen – jak radzić sobie przy zaburzeniach snu?

Intensywny styl życia może prowadzić do ciągłego stresu i rozdrażnienia, a w konsekwencji do zaburzeń snu. Jak sobie z tym poradzić? Odpowiednio dobrane wyciągi ziołowe i roślinne mogą pomóc odzyskać równowagę w ciągu dnia i zapewnią pełnowartościowy odpoczynek w nocy, a jednocześnie nie będą powodować uczucia otępienia.

Jak zadbać o dobry sen?

Zaburzenia snu to powszechny problem, który dotyka wielu z nas. Nieprzespane noce odbijają się na naszym samopoczuciu w ciągu dnia, zmniejszają koncentrację, powodują ospałość. Mogą stać się również przyczyną poczucia wyczerpania i przewlekłego zmęczenia. Dlatego, jeżeli zauważymy u siebie spadek jakości snu, warto jak najszybciej zawalczyć o jego poprawę. Przy kłopotach ze snem spowodowanych codziennym stresem czy niepokojem można zdecydować się na preparaty na bazie roślin, które działają wspomagająco w stanach nadmiernej pobudliwości nerwowej i zaburzeniach snu. Dostępne bez recepty leki, łagodząc objawy stresu, obniżają poziom nerwowości i zmniejszają liczbę przebudzeń. Najczęściej mają one postać tabletek na sen.

Tabletki na – kiedy po nie sięgnąć?

Nieprzespane noce, niespokojny sen, częste wybudzenia, które powodują, że rano zamiast wypoczętymi czujemy się zmęczeni – to symptomy, których lepiej nie ignorować. Na początku można spróbować poradzić sobie z nimi domowymi sposobami, do których należą m.in. medytacja, zwiększenie aktywności fizycznej czy picie naparów ziołowych. Kiedy jednak te nie pomagają i nie przynoszą zamierzonych efektów, można rozważyć zakup leków nasennych dostępnych bez recepty. Tabletki na sen o naturalnym składzie mogą zadziałać kojąco w stanach nadmiernej nerwowości i rozdrażnienia, przyczyniając się do zwalczenia objawów zaburzeń snu. Są dobrym wyborem, ponieważ nie musimy obawiać się ich składników.

Jakie leki na sen i zaburzenia snu?

W pierwszej kolejności dobrze jest sięgnąć po tabletki na sen o naturalnym składzie. Jednym z takich preparatów jest Sedatif PC®, który polecamy jest przy nadmiernej nerwowości wywołanej codziennym stresem. Sprawdza się również w przypadku objawów nerwicy wegetatywnej, pobudliwości nerwowej oraz zaburzeń snu. Pomaga odzyskać codzienną równowagę i – co ważne – nie wywołuje otępienia, senności czy zawrotów głowy. Nie wpływa także negatywnie na koncentrację, dzięki czemu mogą z niego korzystać osoby aktywne zawodowo. Preparat ma naturalny skład, w którym znajdziemy glistnik jaskółcze ziele, tojad mocny, kalinę koralową, nagietek lekarski, pokrzyk wilczą jagodę oraz modligroszek różańcowy.

kobieta śpiąca po tabletkach nasennych

Jak stosować tabletki nasenne?

Sedatif PC® można stosować od 6 roku życia zgodnie z zaleceniami na ulotce, stosując 1 tabletkę rano oraz 1 po południu. W przypadku trudności z zasypianiem należy zażyć także 2 tabletki przed snem. Tabletkę należy umieścić pod językiem i poczekać aż ulegnie ona rozpuszczeniu. Można również rozdrobnić ją i rozpuścić w niewielkiej ilości wody, jeżeli istnieje ryzyko zakrztuszenia się. Dzieci poniżej 6 lat powinny przyjmować lek zgodnie ze wskazaniami lekarza.

___

SEDATIF PC® tabletki. Produkt złożony. Wskazanie do stosowania: wspomagająco w stanach nadmiernej pobudliwości nerwowej, nadmiernej nerwowości spowodowanej codziennymi stresami, drażliwości, objawach nerwicy wegetatywnej, zaburzeniach snu. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja. Numer materiału: 6/Sedatif/08.08.2023

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą

5/5 – (2 głosów)