Together Magazyn » Zdrowie » Odzież medyczna damska – komfort pracy i profesjonalny wizerunek
ubrania medyczne

Odzież medyczna damska – komfort pracy i profesjonalny wizerunek

Chyba większość kobiet lubi wyglądać dobrze, nie rezygnując z poczucia komfortu – niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy. Czy zawody medyczne kojarzą się powszechnie z modnym wizerunkiem? Jeszcze niedawno wydawało się oczywiste, że lekarki, pielęgniarki i inne panie pomagające na do dzień pacjentom, noszą proste białe fartuchy, spódnice oraz nakrycia głowy i buty w tym samym kolorze, a trudno ten tradycyjny uniform nazwać modnym. Okazuje się jednak, że damska odzież medyczna przeszła dużą przemianę.

Scrubsy, czyli idealna odzież dla medyków

Białe, pospolite fartuchy są już znacznie rzadziej widywane w przychodniach i szpitalach – zastępują je bluzy lub koszulki oraz spodnie (takie komplety nazywane są też scrubsami) we wszystkich kolorach, sukienki o kobiecych krojach, które nie tylko prezentują się stylowo i nowocześnie, ale – przede wszystkim – są bardzo funkcjonalne i wygodne, dzięki czemu są niezastąpione nawet podczas bardzo długiego dyżuru.  Czym wyróżnia się nowoczesna odzież medyczna?

  • Pełni funkcję ochronną, skutecznie zabezpieczając medyka przed kontaktem z krwią (sprawdzą się doskonale u kobiet pracujących na oddziałach chirurgicznych, ratunkowych) i drobnoustrojami z zewnątrz, zwiększając tym samym poziom sterylności miejsca pracy;
  • Damskie scrubsy są dostępne nie tylko w wielu kolorach, zarówno intensywnych, jak i pastelowych, ale także w różnych fasonach. Bluza i luźniejsze spodnie z wysokim stanem? A może dopasowana, lecz niekrępująca ruchów sukienka? Polscy producenci odzieży medycznej, wśród których znajduje się m.in. noshi.pl, robią co w ich mocy, by spełnić oczekiwania wszystkich pań;
  • Dodatkowo nowoczesne ubrania dla medyków szyte są z materiałów i mieszanek materiałów, w których skóra oddycha swobodnie i świetnie odprowadza wilgoć. Wiadomo, że wiele zabiegów przeprowadzanych przez pracowników ochrony zdrowia potrafi trwać kilka godzin, a sama praca nie zawsze przebiega w komfortowych warunkach termicznych. Odpowiednia damska odzież medyczna pomaga przetrwać trudy pracy w tych wymagających zawodach. Dodatkowe funkcjonalności, takie jak choćby odpowiednie rozmieszczenie przydatnych kieszonek, to kolejne jej zalety.

Oczywiście w stylowe, komfortowe stroje medyczne mogą zaopatrzyć się nie tylko panie; producenci nie zapominają o mężczyznach niosącym pomoc pacjentom. Nie da się jednak ukryć, że częściej to panie więcej uwagi przykładają do swojego wyglądu i to z myślą o nich powstają piękne, kolorowe, coraz bardziej funkcjonalne ubrania medyczne. I nic w tym złego – bo w końcu, by troszczyć się o dobro pacjentów, powinno się samej czuć dobrze.

5/5 – (1 głosów)