Together Magazyn » Zdrowie » Jak bezpiecznie stosować samoopalacze?
Obraz-

Jak bezpiecznie stosować samoopalacze?

Marzysz o pięknej, opalonej skórze? Chcesz cieszyć się młodym wyglądem, ale boisz się szkodliwego działania promieniowania słonecznego? Wypróbuj samoopalacz! Już nie musisz bać się plam na ubraniach i nierównomiernego kolorytu skóry. Współczesne samoopalacze nowej generacji są bezpieczne. Przetestuj już dzisiaj, a już nigdy nie pójdziesz do solarium.

Kiedy warto wybrać samoopalacz i dlaczego?

Historycznie, kobiety szczyciły się jasną, alabastrową cerą. Biały odcień skóry kojarzony był z wyższymi sferami, a opalenizna stanowiła swego rodzaju synonim ciężkiej, fizycznej pracy w polu. Zmienność mody sprawiła, że obecnie dąży się do opalenizny, kojarzącej się z młodzieńczością i witalnością.

Co ciekawe, stan ten zmienił się pod wpływem Coco Chanel w latach 20. Projektantka o bladej cerze płynąc rejsem, spędzała dużo czasu na powietrzu, czego efektem była opalenizna. Wywołało to dość duże oburzenie, a sama artystka, widząc reakcję społeczeństwa, zaczęła propagować opaleniznę jako czynnik świadczący o zdrowiu i młodości.

Moda na brązowy odcień skóry trwa nieustannie od niemalże wieku, jednak wraz z rozwojem medycyny, społeczeństwo coraz bardziej nabiera świadomości szkodliwości działania promieni słonecznych.

Będąc zwolennikiem opalania się, jak i zdrowia, troszcząc się o swoje zdrowie i opóźnienie procesów starzenia się skóry, warto długotrwałe kąpiele słoneczne zamienić na stosowanie samoopalacza. W ten sposób można cieszyć się modnym wyglądem, zapewniając swojej skórze nawilżenie.

Co to jest samoopalacz i jaki jest jego skład?

Samoopalacze są to kosmetyki, które w swoim składzie zawierają dihydroksyaceton, inaczej zwany DHA, będący trzy węglowym cukrem. Składnik ten przenika do naskórka i to właśnie on odpowiada za jego złotobrązowy odcień. W ten sposób można cieszyć się opalenizną bez eksponowania skóry na działanie słońca.

Jest to o tyle korzystne, że samoopalacze nie wywołują przesuszeń skóry, nie przyspieszają jej starzenia się, ani nie narażają danej osoby na oparzenia słoneczne oraz jego negatywne skutki.

Jakie jest działanie samoopalacza i jego substancji aktywnych?

Przedostający się do naskórka dihydroksyaceton, wchodzi w reakcję z aminokwasami znajdującymi się w rogowej warstwie naskórka. Efektem jest odmienne zabarwienie skóry.

Czas reakcji jest dość krótki, co pozwala na uzyskanie efektów w ciągu 2 godzin od momentu aplikacji preparatu.

Stosując samoopalacz, należy mieć świadomość, że wygląd uzyskanej opalenizny różni się od tej, która jest efektem naturalnej wzmożonej produkcji melaniny. Tutaj opalenizna pojawia się na skutek reakcji chemicznej. Tym samym, czas utrzymywania się efekty na skórze jest krótszy, zwykle oscyluje w granicach kilku dni. Mimo to jest to alternatywa godna uwagi.

Bezpieczeństwo stosowania samoopalaczy i jego atuty

Współczesne samoopalacze są zaawansowane technologicznie, dzięki czemu nie ma obawy o ewentualne podrażnienia, fotostarzenie i reakcje uczuleniowe. Stosowane stężenie dihydroksyacetonu jest całkowicie bezpieczne, zwykle nie przekracza 10%.

Dużym atutem samoopalaczy jest fakt, iż w parze z opalenizną idzie również odżywienie skóry, nawet w głębokich jej warstwach. Dzięki temu staje się ona zadbana, piękna i zdrowa.

Jak widać, samoopalacz jest znacznie lepszym wyborem niż szkodliwe promieniowanie UV, dzięki czemu istnieje zdrowsza opcja opalania się, niż solarium, które uznano za rakotwórcze. Z kolei kosmetyki zawierające w składzie dihydroksyaceton uznane są za bezpieczne dla organizmu, dzięki czemu można cieszyć się modnym zabarwieniem skóry.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule: https://gemini.pl/poradnik/uroda/samoopalacze-sklad-charakterystyka-i-zastosowanie/

Oceń