Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Sweet Valley – poznaj planowane nowości w Energylandii!
sweet valley-

Sweet Valley – poznaj planowane nowości w Energylandii!

Energylandia od lat przygotowuje dla swoich Gości nowości, które pojawiają się w każdym kolejnym roku. Nie inaczej było teraz, gdy premierę miała strefa Aqualantis, jednak Park nie zwalnia tempa, czego idealnym przykładem są plany na 2022 rok. Największym z nich jest powstanie zupełnie nowej Strefy, a będzie nią właśnie Sweet Valley.

Sweet Valley jest odpowiedzią na marzenia i fantazje najmłodszych. Kto bowiem nie marzył, by znaleźć się w świecie, który został zbudowany z cukierków, czekolady i innych słodyczy? Sweet Valley jest realizacją tej fantazji, a jej główną atrakcją będzie m.in. Choco Chip Creek. Będzie to flagowy projekt w ramach tej Strefy, jednak – w odróżnieniu od innych Stref – będzie on przeznaczony cały czas dla najmłodszych Gości Parku. W tym przypadku ten familijny roller coaster będzie osiągał prędkość 55 km/h. Jest więc ona mniejsza, niż bardziej ekstremalnych roller coasterów, i bardziej dopasowana do oczekiwań najmłodszych Gości Parku i ich rodziców.

Rekordy – czas pobijać kolejne

Energylandia lubi bić kolejne rekordy, czego idealnym przykładem była premiera Hyperiona. To wtedy w Parku został zaprezentowany największy i najszybszy Mega Roller Coaster w Europie. Nie inaczej było w przypadku Zadry, która jest najwyższym Wooden Roller Coasterem na całym świecie. W tym roku, w momencie premiery Strefy Aqualantis, Energylandia stała się jeszcze bardziej wyjątkowa – to efekt stania się Największym Parkiem Roller Coasterów w całej Europie. W żadnym innym parku rozrywki na naszym kontynencie nie ma miejsca, by atrakcji tego typu – roller coasterów – było więcej. To naprawdę niesamowite osiągnięcie, jednak zdecydowanie nie ostatnie słowo, które powiedziała Energylandia.

Choco Chip Creek i Honey Harbour to familijne roller coastery, które będą miały premierę w roku 2022, podobnie jak cała Strefa Sweet Valley. Oznacza to, ze liczba roller coasterów znów wzrośnie, tym razem do 20, co na chwilę obecną będzie sprawiać, że właśnie Energylandia stanie się Największym Parkiem Roller Coasterów na całym świecie.

Obecnie Energylandia ma do zaoferowania swoim gościom aż 106 atrakcji, które rozmieszczone są na aż 43 hektarach powierzchni. Wartości te zwieszą się jednak wraz z powstaniem strefy Sweet Valley, która ma oferować 10 nowych atrakcji i zajmować powierzchnię 4 hektarów.

Zima w Energylandii – zabawa nie kończy się wraz z nadejściem śniegu

Wielu odwiedzających Energylandię zastanawia się, czy będzie ona dostępną zimą. Okazuje się, że tak, i do 23 grudnia zmieni się ona w prawdziwe, zimowe królestwo. Na miejscu będzie czekała możliwość spotkania z Mikołajem, czy udania się na Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym oferowane będą m.in. pamiątki czy niesamowite smakołyki. Nie zabraknie również dwóch lodowisk, większego i mniejszego, przeznaczonych kolejno dla starszych i młodszych gości. Dodatkowo snowtubing również będzie dostępne, z czego ucieszą się wszyscy fani zjazdów na specjalnych pontonach.

Do Energylandii powinni przyjechać również ci, którzy zawsze chcieli wziąć udział w warsztatach dekorowania pierników, a cały Park zamieni się również w największy ogród świateł w całej Polsce.

W trakcie zimowych szaleństw dostępna będzie znaczna większość atrakcji dostępnych na co dzień, w tym słynne roller coastery. Z oczywistych względów nie ma w tym okresie szans na uruchomienie atrakcji wodnych, jednak możliwość korzystania z nich powróci już za kilka miesięcy.

Oceń