Together Magazyn » Aktualności » Style wnętrzarskie 2022 – jak stworzyć modne mieszkanie?

Style wnętrzarskie 2022 – jak stworzyć modne mieszkanie?

Niejednej osobie marzy się modne mieszkanie, które będzie zachwycać gości, a przebywanie w nim będzie przyjemnością. W osiągnięciu tego celu przydatne są style wnętrzarskie – 2022 rok obfituje w wiele interesujących opcji! Dzięki podążaniu za konkretnym stylem, Twoje wnętrza będzie prezentować się nie tylko modnie, ale i spójnie. A to bardzo ważne, gdyż właśnie w takich pomieszczeniach czujemy się dobrze. Sprawdź, jakie style wnętrzarskie warto wziąć pod uwagę w tym roku!

Style wnętrzarskie 2022 – pomysły na modne mieszkanie 

Z poniższymi stylami wnętrzarskimi modne mieszkanie jest w zasięgu Twojej ręki. Bez względu na to, czy planujesz remont i urządzasz wnętrza od początku, czy chcesz jedynie wprowadzić do nich nowe dodatki, tworząc zupełnie odświeżony wygląd! Aby sobie dodatkowo pomóc, zajrzyj na Wnetrzadlaciebie.com, gdzie czekają na Ciebie setki praktycznych porad związanych z urządzaniem domu. A tymczasem przedstawiamy style wnętrzarskie 2022 warte uwagi.

Styl boho

Jednym z bardzo mocnych wnętrzarskich trendów w 2022 roku jest powrót do natury. A czy któryś styl realizuje to założenie lepiej niż boho? Nie brakuje w nim drewna, wikliny i naturalnych tkanin oraz oczywiście roślin, które zajmują w nim bardzo istotne miejsce. Plecione krzesła, makramy, wzorzyste donice, miękkie narzuty narzuty i rattanowe kosze to tylko kilka spośród modnych boho dodatków. Odchodzimy od mocno nowoczesnych wnętrz, którym brakuje duszy, a zwracamy się w kierunku tych, w których życie jest od razu widoczne!

Boho to niezwykle świeży styl aranżacyjny. Królują w nim ciepłe kolory, a wnętrze może być urządzone z wykorzystaniem głębokiej i bardziej intensywnej kolorystyki lub delikatniejszych barw Ziemi. Jego podstawą są beże o ciepłej tonacji, które mogą stać się bazą do większej ekstrawagancji kolorystycznej. Jeśli podoba Ci się styl boho, możesz uzupełnić go o marokańskie inspiracje w postaci przepięknych i charakterystycznych dla tego miejsca wzorów. 

Styl vintage

Moda zawsze wraca. Coś, co uwielbialiśmy lata temu, coś, co poszło w odstawkę, ponownie może cieszyć się popularnością i wpisywać w najnowsze trendy. Dlatego dziś nie należy się dziwić, że swoje odrodzenie przeżywają elementy retro, popularne w latach 80. XX wieku. Meble nadgryzione zębem czasu, fotele z PRL-u, kwieciste tapety to elementy, które pozwolą Ci stworzyć wnętrze na czasie, nawiązujące jednak do wzornictwa przeżywającego swoją świetność kilkadziesiąt lat temu!

Styl vintage cieszy się jednak popularnością w 2022 roku nie tylko ze względu na swój kultowy wygląd. To także świetny sposób na nadanie meblom i przedmiotom codziennego użytku drugiego życia. Zamiast iść do sklepu, aby kupić nowy stół i krzesła, szperamy na pchlich targach, śledzimy ogłoszenia na stronach aukcyjnych czy zachwycamy się wyposażeniem należącym kiedyś do naszych przodków. To najbardziej ekologiczna opcja, za którą stoi również troska o naszą planetę.

Styl minimalistyczny

Minimalizm coraz mocniej przenika do różnych sfer naszego życia. Nie należy się więc dziwić, że inspiracje nim widać także we wnętrzach! Pomieszczenia urządzone w tym stylu są zupełnym przeciwieństwem pełnych przepychu aranżacji glamour

Wnętrzarski minimalizm dotyczy zarówno ilości mebli, które znajdują się w pokoju, jak i zastosowanej kolorystyki. Jeśli do tej pory najbliższe były Ci aranżacje, w których wypełniona jest każda możliwa przestrzeń, w tym stylu tego nie spotkasz. A wręcz unika się nadmiaru, stawiając jedynie na te niezbędne elementy.

Podobnie jest z kolorami. Zazwyczaj w minimalizmie nie jest zalecane łącznie więcej niż trzech kolorów, a często są to wyłącznie dwie barwy. Dlatego warto unikać wielokolorowych wzorów. Do minimalistycznych aranżacji doskonale pasują elementy ze stylu skandynawskiego, który również bazuje na subtelnych i delikatnych dodatkach.

Oceń