Teatr Gdynia Główna rozpoczyna nabór uczestników projektu do „Gdynia-ReAktywacja” w dzielnicy Chylonia (rejon ulic Zamenhofa i Opata Hackiego). Projekt zrodził się z potrzeby poruszenia, ożywienia miasta, tchnięcia nowej ożywczej materii w środowisko lokalne. Ideą jest zachęcenie mieszkańców do współdziałania, integracji i poznawania się nawzajem poprzez wspólne działania teatralne. Projekt oferuje również szeroką i nieodpłatną dostępność warsztatów artystycznych w miejscu, które jest im dedykowane, a także w miejscach dotychczas nieutożsamionych z działaniami artystycznymi.  Zderzymy uczestników z wolnością twórczą, której nie ogranicza przestrzeń wystawiennicza, sceniczna, format czy z góry narzucony charakter działania. Szykuje się istna eksplozja sztuki!

204.06.2017 Gdynia Parada dla Meksyku – Teatr Korkoro fot. Anna Maria Biniecka/ www.testigo.pl

Chciałbyś spędzić więcej czasu z rodziną? Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w integrujących warsztatach rodzinnych, które odbędą się w dniach 3 lipca – 11 lipca 2017r.

Warsztaty integrujące dla rodzin to metodologia autorska, specjalnie opracowana na potrzeby niniejszego projektu. W każdej objętej tym działaniem dzielnicy będą prowadzone warsztaty teatralno-twórcze w dwóch osobnych grupach: kobiecej i męskiej. Do kobiecej grupy zaprosimy babcie, mamy i córki, natomiast w męskiej pracować ze sobą będą dziadkowie, ojcowie i synowie. Zajęcia pozwolą usprawnić dialog pomiędzy pokoleniami, odbudować zaufanie wewnątrz rodziny, wzmocnić poczucie współodpowiedzialności, a także pogłębić́ wzajemne zrozumienie między pokoleniami i płciami. Wspólna praca nad kolejnymi zadaniami rodzica z dzieckiem, dziadka z wnukiem lub wszystkich trzech pokoleń, będzie szansą na przepływ pozytywnych wzorców a także pewnych konkretnych zanikających już umiejętności.
 
Chcesz rozwijać swój potencjał? Czujesz, że jesteś społecznikiem zaangażowanym w sprawy swojej dzielnicy?  Weź udział w Warsztatach improwizacji, które odbywać się będą od 17 do 21 lipca 2017r. Rozbudź swoją kreatywność i znajdź twórcze sposoby na odnalezienie się w życiowych sytuacjach.
Warsztaty improwizacji to nauka spontanicznego reagowania na zaskakujące nas sytuacje i bodźce. To także znakomite narzędzie rozwoju osobistego. Podnosi zdolności komunikacyjne, uczy, jak radzić sobie ze stresem, porażką oraz wybrnąć z sytuacji pozornie bez wyjścia. Gry improwizacyjne dają zastrzyk energii, poprawiają nastrój i pomagają nabrać do siebie dystansu. Dla osób, które są bezrobotne tego typu umiejętności pozwolą odbudować wiarę w siebie i poznać swoje możliwości.

Chcesz spróować swoich sił na scenie?

Weż udział w warsztatach i wspólnie z nami stwórz happaning literacko-teatralny „CHÓR DZIELNICOWY”  Zajęcia będą organizowane w dniach 15-22 lipca 2017 r.
Happening literacko-teatralny oparty o wybrany przez grupę warsztatową tekst literacki. Instruktor/reżyser na jego podstawie tworzy adaptację i razem z uczestnikami kreuje poszczególne sceny. Wynikiem warsztatów może być czytanie performatywne, spektakl lub akcja typu performance, czy flash-mob. Chór Dzielnicowy świetnie sprawdza się jako narzędzie integracyjne, a także aktywizujące uczestników, dopingując ich do podejmowania samodzielnie kolejnych wspólnych inicjatyw.
 

204.06.2017 Gdynia Parada dla Meksyku – Teatr Korkoro fot. Anna Maria Biniecka/ www.testigo.pl

Zajęcia odbywać się będą popołudniami w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej nr 10 przy ulicy Morskiej 192 oraz w Centrum Aktywnego Mieszkańca (Klub osiedlowy „Apteka”) przy ulicy Opata Hackiego 17A. Udział jest bezpłatny!
Pierwszeństwo w naborze mają mieszkańcy obszarów objętych Gminnym Planem Rewitalizacji oraz rodziny, z których kilka pokoleń zgłosi się do udziału w projekcie. Więcej informacji o projekcie na stronie www.teatrgdyniaglowna.pl.
Liczba miejsc – ograniczona!
Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2017 r. Aby zgłosić swój udział w warsztatach, napisz:
teatr@teatrgdyniaglowna.pl
lub zadzwoń:
58 351 15 12 lub 692 820 511
 
 
Projekt „Gdynia-ReAktywacja” jest współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz ze środków Miasta Gdynia.

Szerszy opis projektu:

GDYNIA-ReAktywacja to projekt aktywizacji i integracji mieszkańców obszarów Gdyni wytypowanych do rewitalizacji (Babie Doły, „Pekin”, Witomino, „Meksyk”, Oksywie, Chylonia). Jego głównym narzędziem będą metody zaczerpnięte z warsztatu teatralnego. Seria zajęć aktorskich, techniki improwizacyjne, warsztaty scenariuszowe, a także przygotowanie i pokazy Teatru Forum będą także okazją do podniesienia kompetencji miękkich i interpersonalnych uczestników projektu. Ich wynikiem w przyszłości mogą być realizowane samodzielnie inicjatywy lokalne dzięki zintegrowanej i zachęconej do działania społeczności. Niniejszy projekt i jego działania mają za zadanie uzupełnić realizację infrastrukturalnych działań rewitalizacyjnych, które są zaplanowane do wdrożenia od początku 2017 roku, w sześciu obszarach zdegradowanych w Gdyni.

Na „Meksyku” zapraszamy młodych uczestników do udziału w warsztatach teatralnych dla młodzieży. Starszych zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach Teatru Forum, które pomogą zdiagnozować lokalne wyzwania i pokazać je na scenie oraz w zajęciach scenariuszowych, podczas których powstanie sztuka o Bohaterze Dzielnicy „Meksyk”.

Mieszkańcom Witomina-Radiostacji proponujemy udział w wielopokoleniowych warsztatach rodzinnych, warsztatach Teatru Forum oraz we współtworzeniu Chóru Dzielnicowego.

W okolicy ulic Zamenhoffa i Opata Hackiego na Chyloni zachęcamy mieszkańców do spróbowania swoich sił podczas wielopokoleniowych warsztatów rodzinnych, kreacji Chóru Dzielnicowego oraz warsztatów improwizacji.
Na Oksywiu zapraszamy do udziału w wielopokoleniowych warsztatach rodzinnych, szlifowania swoich umiejętności interpersonalnych podczas warsztatów improwizacji oraz do współtworzenia sztuki o Bohaterze Oksywia podczas zajęć scenariuszowych.
Mieszkańcom Babich Dołów proponujemy udział w wielopokoleniowych warsztatach rodzinnych, w warsztatach Teatru Forum oraz w zajęciach z improwizacji.
Na „Pekinie” zapraszamy mieszkańców do współtworzenia i dyskusji podczas Teatru Forum oraz do kreacji sztuki o Bohaterze Dzielnicy „Pekin”.

Nabór trwa! Zapraszamy do kontaktu: teatr@teatrgdyniagłówna.pl, 58 351 15 12 lub 692 820 511.
Pierwszeństwo w naborze mają mieszkańcy obszarów objętych Gminnym Planem Rewitalizacji oraz rodziny, z których kilka pokoleń zgłosi się do udziału w projekcie.

Projekt „Gdynia-ReAktywacja” jest współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz ze środków Miasta Gdynia.

Zapraszamy na profil dedykowany projektowi:
https://www.facebook.com/gdyniareaktywacja/

O przebiegu projektu będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej www.teatrgdyniaglowna.pl oraz profilu www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna oraz www.facebook.com/gdyniareaktywacja/.

Teatr Gdynia Główna
Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,
Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)
www.teatrgdyniaglowna.pl
www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna
tel. 58 351 15 12
kom. 600 306 634; 600 306 632
teatr@teatrgdyniaglowna.pl

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany