Together Magazyn » Aktualności » Stowarzyszenie Teatralne Ingenium zaprasza – Premiera spektaklu „Ponad Strachem”
ddd

Stowarzyszenie Teatralne Ingenium zaprasza – Premiera spektaklu „Ponad Strachem”

Stowarzyszenie Teatralne „Ingenium” – organizacja pożytku publicznego z Gdańska, która od kilkunastu lat nieodpłatnie kształci utalentowane dzieci i młodzież w zakresie teatru, wokalu i tańca – przygotowała już piąty, autorski spektakl musicalowy. Musicale z udziałem kilkudziesięciu utalentowanych, przeważnie niepełnoletnich aktorów, zaskakują rozmachem, dynamiczną choreografią, wzruszającymi utworami i dojrzałą tematyką. Z kolei młodzi artyści udowadniają raz za razem, że spektakle, w których nie są jedynie dodatkiem do dorosłych aktorów, mogą być profesjonalnymi produkcjami konkurującymi z ofertą instytucjonalnych teatrów.

Najnowsza premiera Stowarzyszenia to wzruszająca, wielowątkowa, osadzona w latach nazistowskiej okupacji, historia młodej Aliny Suwalskiej i jej rodziny. Rodziny, która pomimo strachu szerzy dobro w świecie pełnym nienawiści. Oparta na mozaice przekazów historycznych fabuła pokazuje dramat dehumanizacji stojący za nazistowską ideologią i nieustającą walkę o mieszkające w każdym człowieku dobro, miłość i nadzieję. Historia ubrana w ponad dwadzieścia wzruszających utworów, ambitną choreografię i talenty kilkudziesięciu pełnych pasji młodych artystów Stowarzyszenia nie pozostawi nikogo obojętnym na dramaty tych, słusznie minionych, lat wojny.

Musical opowiada historię małżeństwa Ireny i Jana Suwalskich, których liczna rodzina próbuje odnaleźć nadzieję w zamęcie ogarniętego wojną świata. Razem z gromadką swoich dzieci – odważnym i rwącym się do walki Staśkiem, zakochaną bez pamięci w partyzancie Hanką, starszymi córkami – Marią i Haliną – a także najmłodszą, niesamowicie odważną Alinką- próbują wznieść się ponad własny strach i pomagać najbardziej potrzebującym. Wśród ludzi, których historie przeplatają się z losami Suwalskich, nie ma tylko tych złych i dobrych. Dostrzegamy w nich biel, czerń i wszystkie odcienie szarości. Przenosząc się z naszymi bohaterami w chaotyczną rzeczywistość nazistowskiej okupacji, odnajdujemy prawdziwą miłość, która nie zna żadnych granic, odwagę, pomimo świadomości własnych zmagań, jedność w obliczu wspólnego wroga i niewyobrażalne zło, przez które człowiek człowieka w człowieku już nie dostrzega…

Zapraszamy na wyjątkową podróż do wnętrza każdego z nas, w poszukiwaniu wielu obliczy miłości i nadziei na lepsze jutro. Premiera spektaklu na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku już 28-ego kwietnia o 19:00, bilety na kolejne spektakle w kwietniu i czerwcu już w sprzedaży.

Plakat-v.-JPG

Bilety: https://stowarzyszenieteatralne.pl/repertuar/

O spektaklu: https://stowarzyszenieteatralne.pl/repertuar/ponad-strachem/

Oceń