Współczesny piękny i wolny świat stwarza wiele możliwości rozwoju. Jednak życie czasami przypomina bezrefleksyjną pogoń. To rzeczywistość, w której pojęcie szczęścia staje się sloganem. Jednak wcale nie musi tak być. Każdy może odnaleźć własną definicję szczęścia, pod warunkiem, że będziemy potrafili na chwilę się zatrzymać i odciąć od pędu codzienności.

Tak naprawdę nie musimy płynąć z prądem i odmawiać sobie prawa do szczęścia. Wystarczy, że znajdziemy bezpieczną przystań, do której zawsze będziemy mogli zawinąć i zrobić coś bezcennego dla siebie – pomyśleć nad własnym życiem. Taki miejscem jest właśnie Pesca Fresca. Nie jest to wyłącznie punkt gastronomiczny. Poza pozycjami w menu, istotne jest tutaj praktyczne wcielanie w życie idei inicjatywy Action For Happienss, dzięki której jesteśmy zachęcani do refleksji nad codziennością w celu odnalezienia swojego szczęścia.

Zapytaliśmy Panią Berenikę Krewniak-Gebis, właścicielkę Pesca Fresca, skąd pomysł na stworzenie akurat takiego miejsca:

Oprócz prowadzenia Pesca Fresca, zajmuję się nauką języka angielskiego. Któregoś dnia zastanawiałam się nad zadaniem domowym dla swoich uczennic. Chcąc poruszyć temat szczęścia, natknęłam się na stronę internetową Action for Happienss. Tak zaczęło się moje zainteresowanie, które później zamieniło się we współpracę. Później postanowiłam zrobić z koleżanką warsztat stricte poświęcony szczęściu – temu, jak jest odbierane. Wpadłam na pomysł, by szerzyć te idee w miejscu, gdzie ludzie przebywają codziennie. Tak powstała nowa idea dla Pesca Fresca”.

Nie jest to więc typowy lokal, do którego przychodzimy i wychodzimy bez głębszej refleksji. Jak mówi Pani Berenika: „Ludzie przychodzą do nas napić się świeżego soku, zdrowego smoothie czy zjeść lunch. Oprócz dbałości o produkt, chcemy stworzyć przestrzeń wolną od tego, co w świecie nas przytłacza, a zarazem sprzyjającą naszemu dobremu samopoczuciu. Żyjemy w świecie, w którym nie dajemy sobie czasu na refleksje. Czasami, aby zrobić coś więcej, wystarczy chwila przemyśleń”.

Idee Action for Happienss można tutaj odczuć na każdym kroku. Przyjazna atmosfera i inspirujące plakaty na ścianach… Można zauważyć, że właściciele skupiają się na jakości miejsca i oferty, którą udało się stworzyć. To jednak nie wszystko. Możemy się spodziewać szerszego realizowania założeń poszukiwania szczęścia na co dzień. Już od stycznia odbywać się będą zajęcia konwersacyjne z języka angielskiego. W planach są również warsztaty i spotkania poświęcone szczęściu, o których będzie można się dowiedzieć z informacji na profilu Facebookowym Pesca Fresca.

O czym jeszcze warto wspomnieć? Pesca Fresca to mała firma rodzinna, która przykłada dużą uwagę do tego, by stworzyć optymalne, przyjazne miejsca pracy. „Ideą firmy jest dbanie nie tylko o klienta, ale również o pracownika. Dla wielu osób jesteśmy pierwszym miejscem pracy i staramy się, aby było to dobre doświadczenie na początku drogi młodych ludzi. Wierzymy w to, że warto być wdzięcznym i staramy się tę wdzięczność praktykować”.

Pesca Fresca to dobre miejsce, by pozytywnie spojrzeć na świat i nabrać nowej energii. Również w znaczeniu dosłownym. Na miejscu można zamówić sok z dodatkiem guarany i acai, który ma znakomite właściwości pobudzające. Goście lokalu zawsze mogą liczyć na świeżo wyciskane soki owocowe, koktajle oraz wyjątkowe smoothies na bazie jogurtu i owoców, które są szczególnie cenione przez gości z zagranicy. Każde zamówienie jest bezpośrednio przygotowywane na miejscu. I każdy klient jest tutaj wyjątkowy.

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany