Together Magazyn » Więcej » Kuchnia » Smaczny weekend

Smaczny weekend

Kulinarna podróż dookoła świata, 26–28 września, Gdynia

Koniec września był czasem niezapomnianych atrakcji dla miłośników dobrej kuchni w Trójmieście. W dniach 26–28 września można było odwiedzić 20 różnych restauracji, próbując potraw znanych w Afryce, Europie, Azji czy Ameryce. Co ważne, wiele potraw można było skosztować za jedyne 5 zł. Nic dziwnego, że gdyński Weekend Kulinarny cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców Trójmiasta.

Weekend Kulinarny jest organizowany w ramach Szlaku Kulinarnego Gdyni. Jest to ciekawa forma promocji samych lokali i ich kuchni, która zapewnia wiele atrakcji klientom. Nie inaczej było również podczas ostatniego wrześniowego weekendu. Smakosze spragnieni wrażeń kulinarnych mogli odwiedzić, między innymi, restaurację indyjską czy spróbować przysmaków przyrządzonych z makaronów różnych gatunków. Nie zabrakło też przysmaków rodem z Francji czy kontynentu amerykańskiego. Dla osób, które cenią sobie tradycyjne, polskie smaki, przygotowano dania z regionalnych kuchni.

Atrakcje Weekendu Kulinarnego obejmowały nie tylko degustację potraw z całego świata. Uczestnicy mogli również brać udział w warsztatach kulinarnych i darmowych pokazach filmów w gdyńskich InfoBoksie. Z pewnością była to najsmaczniejsza gdyńska podróż kulinarna po świecie!

Oceń