Together Magazyn » Więcej » Kuchnia » Dlaczego warto stawiać na kurczaka z ekologicznej hodowli?
kurczakzekologicznejhodowli

Dlaczego warto stawiać na kurczaka z ekologicznej hodowli?

Mięso z kurczaka dla wielu z nas stanowi prawdziwą podstawę naszego jadłospisu. Nie da się bowiem ukryć, że kurczak ma wiele właściwości odżywczych. Ze względu na dużą zawartość białka, drób polecany jest podczas diety na budowę masy mięśniowej, zaś z uwagi na swoją niską kaloryczność, kurczak zalecany jest również w przypadku diety redukcyjnej.

Mięso z kurczaka dla wielu z nas stanowi prawdziwą podstawę naszego jadłospisu. Nie da się bowiem ukryć, że kurczak ma wiele właściwości odżywczych. Ze względu na dużą zawartość białka, drób polecany jest podczas diety na budowę masy mięśniowej, zaś z uwagi na swoją niską kaloryczność, kurczak zalecany jest również w przypadku diety redukcyjnej. Nie oszukujmy się- każdy z nas wysoko docenia sobie również smak mięsa z kurczaka. Jest ono delikatne i jeśli tylko je odpowiednio przyprawimy możemy sobie zaserwować prawdziwe, kulinarne arcydzieło. Ostatnimi czasy pojawił się jednak spekulacje na temat tego, w jakich warunkach hodowane są kury. W przypadku niektórych ferm wykryto nawet dodawanie do ich paszy hormonu wzrostu i sterydów, które z kolei na stałe wiążą się z kurzym mięsem i są jednocześnie niebezpieczne dla naszego zdrowia. Wobec tego, dlaczego warto stawiać na kurze mięso z ekologicznego chowu i gdzie można je znaleźć?

Ekologiczne mięso z kurczaka, czyli brak toksycznych substancji 

Wspomniana już praktyka dodawania hormonu wzrostu do paszy kurcząt jest tak naprawdę powszechnie stosowana. Ma to- jak sama nazwa wskazuje- przyspieszyć rośnięcie kurczaków, a tym samym zagwarantować hodowcom możliwość szybszego oddania ich na ubój. Podobnie korzysta się z różnorodnych sterydów i substancji, które mają przede wszystkim poprawić jakość kurzego mięsa. Jednocześnie wszystkie te substancje mają niekorzystny wpływ nie tylko na zdrowie, ale także i na samopoczucie przyszłych konsumentów. Nie jest również tajemnicą to, że zgodnie z badaniami, niektóre z substancji zawartych w drobiowym mięsie może przyczynić się do rozwoju rakotwórczych komórek. Właśnie dla tego powinniśmy znaleźć sklep drobiowy, który zaoferuje nam jedynie mięso kurze z hodowli ekologicznej. Tam kurczęta trzymane są w naturalnych warunkach i co najważniejsze, karmione są naturalną paszą. Być może rosną one znacznie wolniej jednak w ich mięsie nie znajdziemy żadnych, sztucznych substancji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Ekologiczna hodowla kurcząt a smak mięsa

Sklep drobiowy online jak np. Kurczak z Warmii czy też sklep stacjonarny z pewnością ma w swoim asortymencie kurczaka z ekologicznej hodowli. Z pewnością konsumenci w tym momencie będą mogli zauważyć fakt, że jest on znacznie droższy, aczkolwiek jeśli uda się nam wybrać odpowiedni sklep z drobiem nie musi być to wcale regułą. Niemniej jednak nawet przeciętny konsument kurzego mięsa bardzo szybko będzie mógł wskazać różnicę odnośnie smaku pomiędzy ekologicznym kurczakiem, a tym, którego mięso zostało nafaszerowane substancjami niewiadomego pochodzenia. Ekologiczne piersi z kurczaka czy udka, to przede wszystkim głęboki i soczysty smak, który pozbawiony jest tej metalicznej nutki, którą zwykle możemy bez przeszkód wyczuć w kurzym mięsie z dodatkiem hormonów wzrostu. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na to, że ekologiczne mięso kurze o wiele lepiej będzie podkreślone przez smak przypraw, niż to, które nie ma nic wspólnego z naturalnością. Wobec tego jeśli zależy nam na tym, by nasze dania za każdym razem nas zachwycały, a przygotowanie z kurczak potrawy smakowały obłędnie, wówczas postawienie na ekologiczną hodowlę będzie strzałem w dziesiątkę.

Gdzie można kupić ekologiczne mięso z kurczaka?

Internetowy sklep drobiowy jak np. Kurczak z Warmii z pewnością nie dziwi już żadnego konsumenta. Wszystkie usługi przeniosły się obecnie do sieci, więc także my możemy zaopatrzyć się tam w codziennie świeże i ekologiczne mięso drobiowe. Tak naprawdę sklep, z którego ofertą można zapoznać się na stronie kurczakzwarmii.pl to gwarancja kurzego mięsa najwyższej jakości i w najczystszej postaci. Piersi, skrzydełka czy też udka pochodzą tylko i wyłącznie od kurcząt z ekologicznej hodowli, a co za tym idzie konsumenci nie muszą obawiać się tego, co w takim mięsie się znajduje. Oprócz białka i cennych kwasów tłuszczowych, ekologiczne, kurze mięso z pewnością nie zaskoczy nas niczym więcej. Sklep Kurczak z Warmii jest więc możliwością wykonania zdrowych i mięsnych zakupów.

Warto poznać również: https://fitnessblog.com.pl/

Oceń