Together Magazyn » Aktualności » Moda dziecięca na wiosnę

Moda dziecięca na wiosnę

Wiosna to czas, który kojarzy nam się zakochaniem i poszukiwaniem miłości, nowych wyzwań, celów. Budzimy się z zimowego letargu, by zacząć wszystko z nową energią. Proces zmian najbardziej widoczny jest w modzie. Przewiewne ubrania, jasne kolory, lekkie buty- wszystko to sprawia, że czujemy wiosnę w powietrzu. Najwięcej radości budzą dzieci. W ich ubiorze dominuje radość, szczęście- są często odzwierciedleniem nas samych. Warto podkreślić słowo- odzwierciedlenie- gdyż to w jaki sposób my się ubieramy ma wpływ na to, jak stroimy nasze pociechy. Dobrze ubrane dziecko, to chluba każdej mamy. Ojcowie nie-co rzadziej przywiązują do tego wagę i dobrze, kwestię estetyczną pozostawmy płci pięknej. Zapewne niejedna mama wchodząc do sklepu z myślą kupienia czegoś dla siebie, często rezygnuje z tego na rzecz dziecka. Jak tu się oprzeć, kiedy w zasięgu naszych oczu ukazuje się słodkie niczym cukierek ubranko.

W modnym ubieraniu dziecka nie ma absolutnie nic złego. Ta troska to jeden z przejawów rodzicielskiej miłości. Stanowi ona swego rodzaju pierwszą lekcję wyczucia stylu jaką odbiera maleństwo do swoich rodziców. Co zatem oznacza pojęcie modne dziecko? Jak powinno wyglądać? Czym powinniśmy się kierować kupując ubranko dla naszych pociech? Odpowiadając na pierwsze pytanie można stwierdzić, że modne dziecko to takie, które w skrócie rzecz biorąc nawiązuje w kroju, kolorystyce do światowych trendów. Sezon wiosna-lato 2016 zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Dla dziewczynek wiosenna kolekcja to przede wszystkim klasyka oparta na jeansie i wzorach rodem z orientu a także modne dresowe spodnie. Kolor? Indygo w połączeniu z koralem i kremem. Dla dziewczynek, którym niestraszne są małe i dalekie podróże, a czas najchętniej spędzają grając z koleżankami w gumę projektanci modowi stawiają na kolor, który ma ozdabia

ogrodowe motywy i kwiatki. Dla wrażliwej, młodej damy, która czas spędza wcielając się w księżniczki z bajek Disneya i godzinami potrafi uciekać w świat fantastycznych postaci, pięknych książąt, na pewno spodobają się pastelowe kolekcje, w których dominują delikatne, dziewczęce pastele i subtelne wzory. Dzięki bajecznym wzorom, licznym kokardkom, ozdobnym guzikom i falbankom dziewczynki poczują się jak bohaterki swoich ulubionych bajek. Pastelowe kolory jeszcze bardziej rozjaśnią słoneczne dni i nic już nie stanie na przeszkodzie, by korzystać z upragnionych i wyczekanych wakacji. Do chłopców nie przywiązujemy już takiej wagi- nie zawsze tak jest ale przeważnie przy posiadaniu dziewczynki dajemy się ponieść fantazji. Dla młodszej płci męskiej również w wiosennym sezonie modny będzie jeans- print inspirowany stylem skateowców, zmiksowany z prostymi graficznie napisami. Królem kolorów będzie błękit indygo w połączeniu z neutralnymi i odblaskowymi przebłyskami zieleni a nawet różu. Chłopięca kolekcję będą stanowić ubranka dla małych odkrywców i podróżników, którzy codziennie przeżywają rozmaite przygody, a ich zapał do aktywnego spędzania czasu nigdy nie słabnie.

Dla małych rozrabiaków z formą na 5, śniących o byciu super bohaterem, przygotowane zostały kolekcje ozdobione dynamicznymi grafikami, jak z ulubionej kreskówki oraz z nadrukami rodem z Kalifornii, które dodają kolekcji wakacyjnego, surferskiego luzu . W tych ubrankach na pewno powiodą się każde zawody sportowe i liczne gry. Część kolekcji utrzymana jest w modnym stylu downtown.

Jak widać wiosna nie tylko będzie ciekawa i kolorowa pod względem trendów u dorosłych ale i u naszych pociech nie zabraknie modowych szaleństw. Nie obawiajmy się eksperymentów, oczywiście wszystko w granicach rozsądku i dobrego smaku.

Oceń