Together Magazyn » Dom » Samodzielny montaż mebli – czy to jest możliwe?
Sprawdź ile zyskasz montując meble samemu!

Samodzielny montaż mebli – czy to jest możliwe?

Meble do samodzielnego montażu mogą być świetnym sposobem na odświeżenie pokoju. Jeśli chodzi o fizyczny montaż takich mebli, sprawy stają się nieco trudne. Składanie mebli z gotowych elementów może być naprawdę frustrującym zadaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak łatwo to wygląda na pierwszy rzut oka! Jeśli się zdecydujesz się na samodzielny montaż mebli Gdynia, ryzykujesz, że pominiesz jakiś krok z instrukcji lub wykonasz go nieprawidłowo. Czytaj dalej i dowiesz się o 5 aspektach, które musisz uwzględnić zanim podejmiesz się montażu mebli. 

Co musisz uwzględnić, decydując się na samodzielny montaż mebli? 

  • Doświadczenie jest najważniejsze – jeśli nie masz dużego doświadczenia w montażu mebli, istnieje duża szansa, że profesjonalista zrobi to lepiej od Ciebie. Osoby, które na co dzień zajmują się montażem mebli, będą wiedziały, jak złożyć je w najlepszy możliwy sposób. Ponadto zrobią to niesamowicie szybko, ponieważ mają doświadczenie w montażu takich samych lub podobnych mebli!
  • Czas – podobnie jak w poprzednim punkcie, fachowiec od montażu mebli będzie w stanie wykonać to zadanie znacznie szybciej niż Ty, ale poza tym, po co chcesz spędzać godziny na składaniu mebli? Chociaż będziesz z siebie dumny, jeśli poradzisz sobie, ale możesz być tak samo z siebie dumny, jeżeli zlecisz to zadanie! 
  • Wyposażenie w narzędzia. Profesjonalny Wykonawca jest lepiej wyposażony m.in. w wiedzę i doświadczenie, ale także we wszystkie odpowiednie narzędzia, których możesz nie mieć. Podczas gdy większość mebli w paczkach jest dostarczana z pewnymi narzędziami do wykonania podstawowej pracy, możesz potrzebować więcej narzędzi, aby wykonać pracę w najlepszy możliwy sposób.
  • Stres. Zlecając montaż mebli, unikniesz stresu związanego z koniecznością robienia tego samodzielnie! Przytłaczające uczucie siedzenia na podłodze, w otoczeniu śrub, nakrętek, desek i zawiasów, może pojawić się dość wcześnie w tym procesie.
  • Oszczędność, W dłuższej perspektywie może to zaoszczędzić pieniądze — wiele osób musi wymieniać meble, ponieważ nie zostały one prawidłowo zmontowane i ostatecznie się rozpadły lub zostały uszkodzone w trakcie montażu. Zlecając montaż mebli Wrocław, będziesz mieć pewność, że tak się nie stanie.

Wskazówki dotyczące montażu mebli

Jeśli powyższe punkty nie były dla Ciebie przekonujące i nadal chcesz samodzielnie podjąć się wyzwania składania mebli, oto kilka wskazówek: 

  • Oczyść swoje miejsce pracy. Posiadanie dużej, otwartej przestrzeni do montażu mebli oznacza, że możesz rozłożyć części i nie martwić się o zgubienie drobnych śrub i inn.
  • Zwróć się za pomocą. Posiadanie kogoś, kto pomoże Ci złożyć meble, może być bardzo pomocne. Kiedy pracujesz z kimś innym, montaż przebiega szybciej i często znacznie lepiej.
  • Organizuj miejsce pracy. Otwórz pudełko z meblami i pogrupuj elementy według wizualnego podobieństwa. Meble często są dostarczane z różnymi śrubami, nakrętkami, zaślepkami i tak dalej. 
  • Przeczytaj instrukcję. Wszyscy znamy kogoś, kto odmawia przeczytania instrukcji montażu. Takie podejście może prowadzić do poważnych problemów podczas montażu bardziej złożonego mebla. 
  • Montaż mebli kuchennych porady: nie mocuj do górnych szafek drzwiczek, zanim nie zawiesisz je na ścianie. Drzwiczki będą utrudnieniem i nie pozwolą zawiesić szafki.


Oceń