Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Rzeczy, których należy unikać kupując nowy rower
rzeczyktorychnalezyunikackupujacnowyrower

Rzeczy, których należy unikać kupując nowy rower

Każdy chciałbym, aby kupiony przez niego rower odznaczał się wyjątkową trwałości i niezawodnością na każdym polu. Niestety rzeczywistość dość często pokazuje, że zachwyt towarzyszący zakupowi nowego modelu szybko zamienia się w zawód po pierwszych dniach jego użytkowania. Dlatego w trakcie nabywania roweru należy unikać określonych rzeczy, które szerzej opisujemy w poniższym artykule!

Nie kupuj bez jazdy próbnej

Nie wiesz, czy rower naprawdę dobrze się prowadzi, dopóki nie wskoczysz na siodełko i nie weźmiesz go na próbę. Postaraj się zrobić coś więcej niż zwykłe okrążenie na parkingu; niektórzy lokalni sprzedawcy rowerów oferują modele demonstracyjne, które można wypożyczyć na nieco dłużej, a wielu producentów oferuje bezpłatne dni próbne w sklepach przez cały rok. Porozmawiaj ze sprzedawcą, aby poznać dostępne opcje.

Nie kieruj się wyłącznie atrakcyjnością oferty

Jeśli nie podoba ci się sposób, w jaki rower się prowadzi lub wygląda, albo nie pasuje do twojej wizji, nie kupuj go tylko dlatego, że dostajesz świetną ofertę. Prawdopodobnie będziesz właścicielem roweru przez kilka lat i spędzisz na nim wiele godzin, co oznacza, że powinieneś czuć się naprawdę komfortowo z posiadanym modelem.

Nie wahaj się angażować sprzedawcy

rzeczyktorychnalezyunikackupujacnowyrower

Internet wypełniony jest informacjami o rowerach wraz z dostępnymi ofertami, więc łatwo pomyśleć, że w całym procesie selekcji odpowiedniego modelu nie potrzebujesz tak naprawdę żadnej pomocy. Niemniej warto mieć na uwadze doświadczenie i kompetencje pracowników sklepów rowerowych, którzy są w stanie dostarczyć klientowi informacje, których z początku nawet nie brał pod uwagę.

Ogólna zasada brzmi następująco: upewnij się, że sprzedawca zadaje ci tyle pytań, ile ty mu zadajesz.

Nie kupuj roweru, który nie pasuje do twoich celów

Bądź szczery co do rodzaju jazdy, którą będziesz uprawiać, a następnie skup się na jej mocnych stronach podczas zakupów rowerowych. Nie nastawiaj się na model wyścigowy, a potem narzekaj, bo zacznie być dla ciebie niewygodny.

Uważaj na każdy model, który później będzie wymagał znacznych modyfikacji — potencjalna wymiana komponentów jest kosztowna, a duże korekty dopasowania (takie jak dodanie stosu podkładek dystansowych sterów lub bardzo długiego mostka) mogą całkowicie zmienić charakter roweru. Kilka poprawek jest w porządku, ale jeśli znajdziesz długą listę rzeczy, które chciałbyś zmienić, rozejrzyj się za czymś innym, najzwyczajniej w świecie prostszym do ogarnięcia.

Nie pomijaj akcesoriów

Wielu nowych rowerzystów przeznacza pewną kwotę na rower, ale całkowicie zapomina o akcesoriach, których będą potrzebować. W tej kwestii sugerujemy przynajmniej zdecydowanie się na kask, wysokiej jakości spodenki z wkładką zamszową, pompkę podłogową i lampki.

Podsumowanie

Wysokiej jakości rower jest wartością samą w sobie, dlatego w kwestii jego wyboru i zakupu nie należy iść na półśrodki. Unikanie potencjalnych błędów w tej materii tylko pomoże, tak samo jako dostęp do renomowanego sklepu rowerowego.

Oceń