Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Rusztowania mobilne a stacjonarne, czym kierować się przy kupnie?
House for renovation with the scaffolding for bricklayers

Rusztowania mobilne a stacjonarne, czym kierować się przy kupnie?

Rusztowania to podstawowy element wyposażenia każdej ekipy budowlanej, która zajmuje się pracami budowlanymi, wykończeniowymi, ale również w przypadku drobnych prac domowych na wysokości. Które rusztowanie okaże się najlepszym rozwiązaniem dla nas? Sprawdźmy różnice między rusztowaniami mobilnymi i stacjonarnymi.

Rusztowania stacjonarne – bezpieczeństwo i stabilność przy dużych projektach

Zacznijmy od najbardziej podstawowej wersji rusztowania, jaką jest rusztowanie stacjonarne. To konstrukcja, którą każdy z nas doskonale zna z przeróżnych prac budowlanych wykonywanych w naszej okolicy. Rusztowania stacjonarne dostępne na https://www.rusztowania-krause.dmn.pl/ zapewniają najwyższą stabilność, która gwarantuje bezpieczeństwo pracowników nawet podczas prac na wyższych kondygnacjach.

Rusztowania stacjonarne, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzują się brakiem możliwości przeniesienia w całości. To konstrukcje złożone z wielu części, które muszą zostać rozłożone, by przenieść rusztowanie w inne miejsce. Dlatego też rusztowania stacjonarne wykorzystywane są przede wszystkim przez firmy budowlane, które planują długie i zaawansowane prace budowlane i wykończeniowe w jednym konkretnym miejscu budynku. To rozwiązanie zapewnia największą stabilność, a zaraz bezpieczeństwo a dodatkowo pozwoli na pracę nawet kilkunastu pracowników jednocześnie. 

Rusztowania mobilne – elastyczność w każdej sytuacji

Drugą, nieco mniej zauważalną w powszechnym wykorzystaniu, aczkolwiek coraz bardziej zauważalną alternatywą są rusztowania mobilne. To doskonałe rozwiązanie, gdy w krótkim interwale czasowym musimy skorzystać z rusztowania w kilku różnych miejscach. 

Rusztowania mobilne najczęściej wyposażone są w specjalne rolki jezdne, które dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów nie ślizgają się i zapewniają łatwy transport konstrukcji nawet na wymagającym podłożu. Rusztowania mobilne Krause zapewniają wysokość roboczą sięgającą nawet 3 metrów, co jest wystarczające do wykonania zdecydowanej większości prac.

Rusztowania mobilne stanowią bardzo często dopełnienie wyposażenia profesjonalnej ekipy budowlanej, która bazując na rusztowaniach stacjonarnych, chętnie korzysta z rusztowania mobilnego na zasadzie przydatnego dodatku. Nie ulega jednak wątpliwości, że ten typ konstrukcji świetnie sprawdzi się w przydomowych warunkach, gdzie od czasu do czasu musimy wspiąć się na znaczną wysokość, by umyć elewację lub wykonać drobne zewnętrzne prace remontowe. 

W jaki typ rusztowania zainwestować? 

Który typ rusztowania okaże się dla nas najlepszym rozwiązaniem? Jeśli jesteśmy właścicielami firmy budowlanej lub wiążemy z tą branżą pewne oczekiwania, dobrym pomysłem będzie zakup obu produktów. Rusztowania stacjonarne będą stanowić podstawę do zewnętrznych prac budowlanych, podczas gdy wariant mobilny przyda się podczas szybkich zleceń lub takich prac, w których wymagane jest wykonanie zadanie na wysokości w kilku miejscach

A co z zakupem rusztowania do domowego użytku? Najczęściej myślimy o tym przy okazji zbliżającego się remontu. Co należy wziąć pod uwagę przy remoncie mieszkania? Jaki zakres prac na zewnątrz planujemy? Czy nasze zadanie wiąże się z częstym przenoszeniem rusztowania? A może wystarczy jedna, stabilna konstrukcja, która będzie umiejscowiona w strategicznym miejscu? Odpowiedź na to pytanie pozwoli dokonać prawidłowego wyboru. 

5/5 – (1 głosów)