Together Magazyn » Aktualności » Rozbudź w sobie taneczną pasję z Artistic

Rozbudź w sobie taneczną pasję z Artistic

Czym jest taniec? Sportem, pasją, odpoczynkiem, przyjemnością? Niezależnie od tego, jak go zdefiniujemy, jedno jest pewne: to jeden z najlepszych sposobów spędzania wolnego czasu, jakie wymyśliła ludzkość.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat Polską zawładnął szał tańca. Trudno powiedzieć, czy to za sprawą popularnego programu TV, czy w poszukiwaniu aktywności, która łączy przyjemne z pożytecznym, coraz więcej ludzi decyduje się na podszlifowanie swoich zdolności w tej dziedzinie lub rozpoczęcie nauki od zera, by za jakiś czas stać się królem parkietów.

Taniec? Samo zdrowie!

Właściwie trudno się temu dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę zalet, jakie przynosi nam taniec. Trudno wymienić je wszystkie w jednym miejscu, skupmy się zatem na tych najważniejszych. Po pierwsze, taniec to genialny lek przeciwdepresyjny – pobudza wydzielanie endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia, jednocześnie obniżając poziom kortyzolu. Kiedy tańczymy, pozbywamy się negatywnych emocji i zaczynamy lepiej radzić sobie ze złością.

Po drugie, regularny trening taneczny poprawia krążenie krwi, dotleniając wszystkie komórki ciała. Ćwiczy kurczenie się tętnic i pozwala na poprawę ich elastyczności. Taniec to też świetny sposób na odchudzanie – szczególnie dla tych, którzy nudzą się podczas klasycznych treningów na siłowni. Godzinny trening taneczny pozwala schudnąć nawet 500 kcal, a efekty w postaci bardziej jędrnych i wyrzeźbionych mięśni rąk, nóg, brzucha czy pośladków będą widoczne szybciej, niż się może wydawać!

Na koniec trzeba też wspomnieć o tym, że taniec jest świetnym sposobem na nawiązanie nowych znajomości i otwarcie się na innych ludzi. Pozwolenie sobie na nieskrępowany, swobodny ruch to też pierwszy krok w stronę walki z nieśmiałością: poznanie i polubienie swojego ciała, znalezienie sposobu na relaks podczas zajęć ruchowych prowadzi do rozluźnienia mięśni i znacznego obniżenia napięcia, które po ciężkim dniu odkłada się w całym ciele, blokując nas często w kontaktach z innymi. Czy kogoś jeszcze trzeba przekonywać, że warto spróbować?
Klasycznie czy nowocześnie?

Jeśli wiecie już, że taniec może dać wam mnóstwo zdrowych emocji i satysfakcji, czas na znalezienie odpowiedniej szkoły, która umożliwi wam naukę na poziomie dostosowanym do waszych umiejętności i preferencji. Warto zwrócić uwagę na placówki oferujące szeroki wachlarz zajęć i rozmaite style tańca – wtedy może okazać się, że cała rodzina złapie nagle tanecznego bakcyla, a to przecież świetna sprawa, prawda?

Proponowane przez gdańskie Studio Tańca Artistic zajęcia zainteresują i tych młodszych, i tych starszych fanów tańca. Do wyboru jest aż 20 różnych dyscyplin! Dla tych, którzy lubią klasykę, przygotowano kurs baletu – zajęcia odbywają się według tradycyjnego schematu lekcji tańca klasycznego, przy akompaniamencie pianisty na żywo. Jeśli natomiast wolisz coś bardziej nowoczesnego, możesz spróbować energetycznego street dance’u, który sprawi, że będziesz się poruszać jak Beyonce czy Justin Bieber. Miłośnikom latynoamerykańskich rytmów warto zaproponować naukę tańców takich jak Latino czy Bachata, a tym, którzy lubią porządnie się spocić – zumbę, czyli wybuchową mieszankę ćwiczeń kardio, treningu interwałowego i siłowego. Ogromną popularnością cieszą się także zajęcia Jazz i All That Jazz – dzięki nim można poznać wiele innowacyjnych choreografii, podobnych do tych ze słynnych musicali takich jak „Chicago”.

Coś dla ciała, coś dla ducha

Ale Artistic to coś znacznie więcej niż taniec. Swoje miejsce znajdą tutaj również ci, którzy lubią po prostu dbać o swoje ciało, zachowując jednocześnie harmonię wewnętrzną i poprawiając samopoczucie. Z myślą o nich przygotowano autorskie zajęcia Body Balance (trening inspirowany baletem klasycznym zawierający elementy tańca, pilatesu i fitnessu, przeznaczony dla wszystkich niezależnie od wieku i poziomu sprawności)i Body Ballet (połączenie jogi, pilatesu, barre au sol oraz treningu metodą Gyrotonic ®).

W Studiu Tańca Artistic można też spróbować pilates, czyli cenionego przez sportowców połączenia jogi, baletu i treningu fitness, a także Stretchingu dla dorosłych i dla dzieci.

Jasne, przestronne i nowocześnie urządzone wnętrza Studia Tańca Artistic, znajdującego się na terenie jednego z najmodniejszych obecnie miejsc w Gdańsku, czyli wrzeszczańskiego Garnizonu, sprawiają, że każdy czuje się tu komfortowo. Profesjonalni instruktorzy do wszystkich uczestników kursów podchodzą indywidualnie, z zaangażowaniem i pasją, dzięki czemu każda kolejna lekcja staje się nowym rozdziałem pięknej przygody z tańcem. Chcesz spróbować? Zacznij już dziś, a wkrótce przekonasz się, jak bardzo taniec wzbogaci twoje życie!

Oceń