Together Magazyn » Aktualności » Aquapark Reda, czyli wodny raj dla całej rodziny

Aquapark Reda, czyli wodny raj dla całej rodziny

Aquapark Reda, w którym czekają prawdziwe rekiny, naturalne palmy i mnóstwo wodnych atrakcji, to nowe i już bardzo popularne miejsce rodzinnej rozrywki. Najmłodszym amatorom wodnych szaleństw szczególnie podoba się bajkowa aranżacja oraz specjalny basen z okrętem pirackim.

Uśmiech od ucha do ucha maluje się na dziecięcej twarzy, gdy w towarzystwie innych dzieci może się pluskać w ciepłej wodzie, zjeżdżać ze wodnych zjeżdżalni czy podziwiać kolorowe rybki. Aquapark Reda to zdecydowanie miejsce dla rodzin. Kilkulatki mają swój wyodrębniony basen, gdzie woda ma tylko 30 cm głębokości. Dzięki temu nawet stawianie pierwszych kroków jest bezpieczne i przyjemne. Na środku wspomnianej niecki ustawiony jest ogromny okręt piracki – prawdziwy wodny plac zabaw z siedmioma różnymi zjeżdżalniami. Do tego armatki wodne, paszcza rekina, szalupa z wylewającą się kaskadą wody i wiele innych zaskakujących zabawek.

Na nieco starszych gości Aquapark Reda czekają pontonowe zjeżdżalnie. Wewnętrzna, rodzinna, za sprawą pofalowanej struktury zaskakuje przy każdym zjeździe. Można z niej korzystać pojedynczo oraz na podwójnym pontonie, by frajda była jeszcze większa. Podobnie jest na Multi Adventure – to najłagodniejsza, ale i najdłuższa zjeżdżalnia zewnętrza, która za sprawą wielobarwnego tunelu zabierze nas we wspaniałą podróż. Dzięki niezwykłej grze świateł, kosmiczny zjazd gwarantuje szybka i kręta zjeżdżalnia Blue Cosmo. Na żądnych wrażeń rodziców i nastolatków (minimalny wzrost to 140 cm) czeka ekstremalna, pionowa Ultra Speed.

Natomiast najsłynniejsza zjeżdżalnia prowadzi przez środek akwarium z rekinami. Sześćdziesięciometrowy zjazd kończy się w przezroczystym tunelu, wokół którego pływają niezwykłe drapieżniki – 15 żarłaczy rafowych czarnopłetwych. Ich dorosłe osobniki osiągają nawet dwa metry długości. Pod czujnym okiem akwarystów rekiny oraz około 800 kolorowych ryb rozwijają się w specjalnie przystosowanym zbiorniku o pojemności aż 350 tys. litrów. Bajkowe akwarium można obserwować również w aquaparkowym oceanarium.

Co jeszcze czeka w Aquparku Reda? Basen z piłką-rekinem wytwarzającą półtorametrowe fale, ogromne jacuzzi z gejzerem wody, najdłuższa leniwa rzeka w Polsce o długości 315 m oraz zamkowy basen z posągiem wodnego stwora Krakena i wylewającym się wiadrem z 400 litrami wody. Krótko podsumowując, po prostu trzeba tam pojechać i zobaczyć to wszystko na własne oczy!

zdjecie-5

4.7/5 – (35 głosów)