Rolki, sportowa rywalizacja, super nagrody i setki uczestników to przepis na Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy. Już po raz 9. spotykamy się w Gdańsku na największej imprezie rolkarskiej w Polsce. Startujemy 19 sierpnia przy MTG AMBER EXPO Gdańsk ul. Żaglowa 11 (naprzeciwko Energa Stadion).

W imprezie może wziąć udział każdy, kto jeździ na rolkach lub wrotkach, bez względu na wiek.
W zależności od umiejętności oraz poziomu wytrenowania można wystartować w jednym z trzech dystansów: fitness – 10 km, półmaraton – 21 230 m, maraton – 42 230 m.
Na dystansie maratonu rozgrywane są Długodystansowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach.
Każdy, kto weźmie udział w zawodach na dystansie: maratonu, półmaratonu oraz dystansie fitness otrzyma pamiątkowy medal. Czas każdego z uczestników będzie mierzony za pomocą chipów mocowanych na kostce.
Rejestracja odbywa się przez formularz na naszej stronie maratonsierpniowy.pl w zakładce „informacje ogólne”.

Miłość do rolek chcemy zaszczepić jak najmłodszym, dlatego przygotowaliśmy konkurencje dla dzieci.
125m, 250m, 500m, 750m to dystanse dla dzieci i młodzieży. Start jest bezpłatny, wystarczy wcześniej zarejestrować się przez stronę internetową. Każde dziecko otrzyma pamiątkowy medal za udział w zawodach.

I dorośli i dzieci, pamiętajmy! Na głowie obowiązkowo musi być kask. 🙂

Oprócz zawodów od samego rana odbywać się będą konkursy, nauka jazdy na rolkach, pokaz freestyle’u. Będzie to też okazja by spotkać najlepszych na świecie zawodników, którzy rokrocznie przyjeżdżają do Gdańska, by rywalizować o tytuł Mistrza Polski w jeździe szybkiej na rolkach.

Miłość do sportu łączymy z chęcią niesienia pomocy. Podczas tegorocznej edycji pod hasłem „TUMBOteam Aktywni dla dzieci osieroconych” ponownie wspieramy Fundację Hospicyjną. Zachęcamy, by zapisywali się Państwo do drużyny TUMBOteam i wspólnie dla hospicjum pokonali wybrany przez siebie dystans.

Tegorocznymi Ambasadorami Sportowymi imprezy zostali zostali: Iza Bieszke – przede wszystkim mama, autorka bloga „Fit Matka Wymiataczka”, która świetnie łączy rodzicielstwo z miłością do biegania i wszystkiego co ze sportem związane, choć 59 kg temu wcale tak nie było 😉 ; Jacek Domański, aktor, maratończyk, który jest z nami od pierwszych edycji maratonu, oraz Adrian Struzik – II trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet oraz I-szy trener szczypiornistek Pogoń Baltica Szczecin, pasjonat jazdy na rolkach.

Mamy się czym chwalić.
W roku 2013 Maraton Sierpniowy został wyróżniony przez mieszkańców i Władze Miasta Gdańska jako Sportowe Wydarzenie Roku 2013. W roku 2012 wydarzenie było nominowane przez portal www.trojmiasto.pl do nagrody Skrzydła Trójmiasta.

Szczegółowy program:

18.08.2017. – piątek
16.00 – 20.00 – Otwarcie Biura Zawodów na ternie MTG Amber Expo i rejestracja uczestników.

19.08.2017 – sobota
08.00 – 15.30 – godz. pracy Biura Zawodów rejestracja uczestników
10.00 – 18.00 – Warsztaty: podstawy jazdy, jazda miejska, freestyle slalom –
Roll4All – parking stadionu ENERGA Gdańsk
11.00 – 13.00 – Zawody we wrotkarstwie szybkim dla dzieci
13.00 – 14.00 – Ceremonia dekoracji dzieci – scena przy MTG Amber Expo
14.00 – Zumba dla wszystkich
14.30 – Uroczyste otwarcie zawodów
15.00 – Start – dystans FITNESS
16.15 – 19.30 – Start główny – MARATON, PÓŁMARATON
19.30 – Ceremonia dekoracji – MTG AMBER EXPO
20:30 – Losowanie nagród wśród uczestników zawodów
21.00 – zakończenie zawodów

Trasa maratonu:

Zawody Główne – zostaną rozegrane z wykorzystaniem ul. Żaglowej i ul. Marynarki Polskiej: na odcinku ul. Żaglowa -> Narwicka -> Wyzwolenia -> Żaglowa.
Trasa posiada atest PZSW. Wytyczona pętla na czas trwania zawodów zostanie wyłączona z ruchu kołowego. Przejazd lub przejście przez pętlę dla samochodów i pieszych regulowany będzie przez Policję, Straż Miejską oraz służby porządkowe Organizatorów.
Długość pętli 5,25 km. Finish 230 m. Start i meta – ul. Żaglowa przy MTG Amber Expo Gdańsk.

Info o utrudnieniach w ruchu:

SKF Twister Trójmiasto – organizator IX Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy Gdańsk 2017, informuje, iż w dniu 19.08.2017 ( sobota) w godz. 14.30 – 19.30 nastąpią utrudnienia w ruchu ulicznym na ul. Żaglowej oraz Marynarki Polskiej na odcinku od ul. Narwickiej do ul. Wyzwolenia.

Ruch w tym czasie będzie prowadzony objazdami i kierowany przez Policję. W w/w czasie dojazd na stadion ENERGA Gdańsk oraz wyjazd ze stadionu będą możliwe tylko od strony dzielnicy Gdańsk Brzeźno tj. od ul. Droga Zielona.

Informacje o utrudnienia w ruchu oraz objazdach będą dostępne także na stronie www.trojmiasto.pl w zakładce „Wiadomości – Raport z Trójmiasta”.

Za utrudnienia w ruchu przepraszamy, jednocześnie zapraszamy do kibicowania na trasie Uczestnikom IX Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

W sobotę, 19.08.2017 r. w godz. od ok. 14:30 do godz. ok. 19:30 wyłączone z ruchu zostaną ulice: Marynarki Polskiej (na odcinku do ul. Narwickiej do ul. Wyzwolenia), Żaglowa, Pokoleń Lechii Gdańsk. Spowoduje to zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w rejonie Letnicy.

Tramwaje

Linia 10:
– funkcjonowanie linii w ciągu ul. Marynarki Polskiej zostanie utrzymane wg stałego sobotniego rozkładu jazdy,
– w godzinach trwania imprezy ruch tramwajów będzie wstrzymywany tylko chwilowo (na czas przebiegu zawodników) na skrzyżowaniach: Marynarki Polskiej/Narwicka oraz Marynarki Polskiej/Wyzwolenia.

Autobusy

Linia 258
– będzie obowiązywać specjalny rozkład dojazdy,
– od kursu wykonywanego z przystanku „Ku Ujściu” [1985] od godz. 14:06, linia 258 zacznie funkcjonować co 30 minut, na zmienionej trasie: Węzeł Ku Ujściu – tunel pod Martwą Wisłą – Droga Zielona – pętla przy ul. Kochanowskiego (koło dawnej wieży ciśnień).

Linia 148 i 156:
– autobusy tych linii będą kursować bez zmian, wg aktualnie obowiązujących tras i rozkładów.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany