Together Magazyn » Więcej » Wyjazd » “Rodzina Nomadów. Wyprawa 5 Mórz”, czyli podróż z dzieckiem przez Europę

“Rodzina Nomadów. Wyprawa 5 Mórz”, czyli podróż z dzieckiem przez Europę

Ta książka to opowieść o podróży rodziny cyfrowych nomadów po Europie. O naszej Wyprawie 5 Mórz. Jesteśmy Sylwia, Grzesiek i Igor. Ja z Grześkiem pracujemy zdalnie, a Igor, jak sam kiedyś powiedział, w podróży uczy się o wszystkim, chociaż najwięcej to o dinozaurach. Ale nie zawsze tak było. Jeszcze trzy lata temu oboje pracowaliśmy w biurze, mieliśmy dla siebie mało czasu, męczyła nas codzienność. I wtedy trochę przypadkiem trafiliśmy na kilka miesięcy do Arkansas. Tam mieliśmy więcej czasu dla siebie, a życie toczyło się w wolnych rytmach country. Po powrocie do domu wiedzieliśmy już, że chcemy spędzać razem więcej czasu, razem podróżować. Udało nam się poszukać zajęcia, które moglibyśmy robić zdalnie. Dzięki temu mogliśmy odbyć naszą największą podróż – Wyprawę 5 Mórz.

Przez 100 dni przejechaliśmy 11 tys. kilometrów, mieszkaliśmy w 12 miastach Europy, nurkowaliśmy w 5 morzach, a przede wszystkim – nazbieraliśmy milion wspomnień: o lesie nenufarów i dzikich koniach żyjących w delcie Dunaju, o tym, jak taplaliśmy się w gorących źródłach, o konkursie rzutu kaloszem na festiwalu wina.

Ale książka to nie tylko wciągająca rodzinna przygoda. Pokażemy Ci niesamowite miejsca, które odkryliśmy, będziemy podpowiadać, jak budżetowo zorganizować wymarzone rodzinne wakacje, opowiemy o tym, jak wygląda zdalna praca w podróży i wychowanie dziecka z daleka od domu. Dowiesz się, jak zorganizować wyjazd do Rumunii, Austrii, Grecji, Bułgarii czy Chorwacji.

Tę opowieść stworzyliśmy razem. Ja z Grześkiem opowiadamy o tej podróży i w prosty sposób radzimy, jak podróżować taniej. Za to przemyślenia Igora pozwolą Ci spojrzeć na świat oczami dziecka.

To opowieść o podróży, solidny poradnik i album, gdyż wrzuciliśmy do środka ponad 100 pięknych zdjęć, by lepiej pokazać odwiedzone przez nas miejsca. W środku znajdziesz też trasę podróży.

Polecamy tę książkę każdemu, kto lubi podróżnicze przygody, ale też każdemu, kto sam chce ruszyć w podróż z dzieckiem na własną rękę.

Książka jest dostępna jedynie w sprzedaży internetowej na: https://rodzinanomadow.pl/kupksiazke oraz na spotkaniach autorskich.

„Ciekawie, zabawnie i bardzo praktycznie. Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto myśli o podróży z dzieckiem”
Ola i Karol Lewandowscy, Busem Przez Świat

„Absolutny must have dla każdego, kto chce ruszyć w podróż z dzieckiem oraz dla każdego, kto obawia się, że po pojawieniu się dziecka, nie ruszy się z domu! Nomadzi stworzyli emocjonującą i pełną humoru opowieść, całą naszpikowaną praktycznymi trickami, patentami i pomysłami na niestandardowe podróżowanie z dzieckiem, do których dochodzili metodą prób i błędów. Jak zaoszczędzić w podróży, jak nie dać się wyrolować, jak łączyć pracę z podróżowaniem, jak znajdować niesztampowe miejsca i oczywiście, jak podróżować z dzieckiem, nie zahaczając o każdy lunapark na trasie. To też przewodnik o tym, jak znów zacząć postrzegać świat oczami dziecka i czerpać nieskrępowaną radość ze wszystkiego, co świat oferuje”
Marika Kłuskiewicz, Magazyn Together – rodzinna strona Trójmiasta

„Pozytywnie nakręcona na wspólne podróżowanie rodzinka Nomadów udowadnia, że z dzieckiem można poznawać świat. Ich wciągająca i napisana lekkim piórem książka jest pełną humoru opowieścią o niezwykłej wyprawie po Europie – znanej i nieznanej.
My, rodzinni podróżnicy, szczególnie polecamy praktyczne wskazówki, które znajdziecie niemal w każdym rozdziale”
Rodzina Łopacińskich – podróżnicy, autorzy książek z serii „Zabrałam brata dookoła świata”

„Kiedy czytam tę książkę, mam od razu ochotę zabrać męża i syna w podróż. A do tego Nomadzi dają w niej mnóstwo wskazówek, jak to zrobić. Jeśli marzy Ci się podróż z dzieckiem, musisz ją przeczytać!”
Agnieszka Trolese, Taste&Travel


Oceń