Zbliżają się urodziny twojego dziecka i zastanawiasz się jak uczcić ten wyjątkowy dzień? Co zrobić, aby przyjęcie było niepowtarzalne i inne od tych, na których twoja pociecha już była? Podpowiadamy, na jakie atrakcje warto postawić, a co będzie zbędnym wydatkiem.

Urodziny są dla dzieci bardzo ważne. Niecierpliwie czekają na ten dzień przez cały rok. Nic więc dziwnego, że organizacja przyjęcia wielu rodzicom spędza sen z powiek. I choć to nie lada przedsięwzięcie i spory wydatek, to chęć spełnienia marzeń dziecka bierze górę. W końcu urodziny są raz w roku i niekoniecznie trzeba wtedy oszczędzać. Nie oznacza to jednak, że zgodne ze staropolskim “zastaw się a postaw się” trzeba decydować się na wszystkie dostępne atrakcje, nie zważając na ich cenę.

Zabawa jest najważniejsza – reszta to dodatek

Szczególnie w dużych miastach, w cenie – i to dosłownie – jest zapewnienie gościom atrakcji, jakich jeszcze nikt nie widział. Urodziny księżniczki w spa, przyjęcie w fabryce misiów, impreza w tropikalnej palmiarni… Zanim wydamy krocie na nietypowe atrakcje warto się zastanowić, czy zależy nam na zadowoleniu naszego dziecka, czy wzbudzeniu podziwu na twarzach gości.

Mały solenizant pragnie przede wszystkim dobrej zabawy. I to właśnie zabawa na długo zapadnie w jego pamięci – przekonuje Mikołaj Jędrzejkowski, prezes sieci Rodzinnych Centrum Rozrywki Loopy’s World.

Postaw na profesjonalistów i oszczędź sobie nerwów

Jeśli zaproszenie do domu gromadki dzieci przeraża nas niczym spotkanie z nieokiełznanym żywiołem lub nie mamy pomysłów na atrakcje dla małych gości, możemy oddać organizację przyjęcia w ręce profesjonalistów. Urodziny w centrum rozrywki to zazwyczaj większy wydatek od samodzielnie przygotowanej imprezy, jednak doświadczenie i fantazja animatorów rozwiążą problem braku pomysłów na rozrywkę.

Przepisem na sukces urodzinowego przyjęcia jest połączenie fabularnej przygody z aktywną zabawą. Decydując się na pomoc profesjonalistów możemy mieć pewność, że mały solenizant będzie zachwycony. Temat przewodni przyjęcia dopasowany do zainteresowań dziecka i dbałoś

o szczegóły, sprawią, że zabawa wciągnie dzieci bez reszty. Rodzice natomiast zwrócą uwagę na jeszcze jeden atut – po zakończeniu imprezy ominie ich sprzątanie – dodaje Mikołaj Jędrzejkowski z Loopy’s World.

Na czym warto i można zaoszczędzić?

O to, co najczęściej jest wydatkiem, który nie wpływa na jakość przyjęcia urodzinowego dla dzieci zapytaliśmy animatorów z Loopy’s World. Oto ich propozycje na zracjonalizowanie budżetu przyjęcia.

  1. Tort jest ważny, ale nie najważniejszy. Jeśli dziecko marzy o tym, aby przybrał on formę ulubionego bohatera z bajki, warto zrobić mu taki prezent. Jeśli jednak nie widzi takiej potrzeby nie ma większego sensu wydawać sporej sumy na cukiernicze arcydzieła.
  2. Wyszukane dania. Przyjęcie zazwyczaj odbywa się w porze poobiedniej, więc śmiało można ograniczyć się do przygotowania jednego dania na ciepło. Zamiast silić się na drogie i modne przystawki warto postawić na coś sprawdzonego, co lubią wszystkie dzieci np. pizzę czy naleśniki.
  3. Dla rodziców poczęstunek, a nie wystawny bufet. Gdy wśród gości są młodsze dzieci lub przyjęcie odbędzie się w domu czujemy się zobowiązani do ugoszczenia również rodziców. Nie ma jednak co przesadzać w tej kwestii – kawa, herbata i kawałek tortu w zupełności wystarczą.
  4. Korzystaj z atrakcyjnych promocji. Organizacja przyjęcia urodzinowego w centrach rozrywki poza weekendem może wiązać się z atrakcyjną zniżką.

 


Rodzic w tarapatach – jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?
Oceń ten post

Polecane

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany