Together Magazyn » Aktualności » Dzieci na przyjęciach urodzinowych znają się najlepiej

Dzieci na przyjęciach urodzinowych znają się najlepiej

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla dziecka to prawdziwe wyzwanie dla rodzica. O to, jak powinny wyglądać wymarzone urodziny, zapytali dzieci animatorzy zabaw Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopy’s World.

W Loopy’s World każdego roku organizowanych jest ponad tysiąc przyjęć urodzinowych dla najmłodszych. Aby sprostać oczekiwaniom małych klientów, animatorzy uważnie przysłuchują się dziecięcym pomysłom na udaną zabawę. Tak właśnie powstały krótkie wywiady, w których dzieci opowiadają o wymarzonym przyjęciu urodzinowym. Prezentujemy wybrane odpowiedzi podzielone na trzy kategorie: lista urodzinowych gości, tort oraz zabawy. Oto, jak wygląda idealne przyjęcie urodzinowe oczami dziecka:

https://www.youtube.com/watch?v=3ED9585vPc0

Lista urodzinowych gości

Żadne przyjęcie urodzinowe nie może się obejść bez gości. Na pytanie o to, kogo chcesz zaprosić na urodziny, najmłodsze dzieci udzielały dość oczywistych odpowiedzi. Czteroletni Maciek bez chwili namysłu odpowiada: – Mamę i tatę. Wtóruje mu sześcioletnia Janinka: – Mamę i tatę. Ciocię i wujka i całą rodzinkę. Dziewczynka nie zapomina jednak o koleżankach z przedszkola, dodając po chwili: – Mariannę, Tosię, Zosię, Anię, Wiktorię, Gabrysię i Kalinkę. Nie zabrakło też nieprzewidywalnych odpowiedzi. Trzyletnia Zosia na pytanie o urodzinowych gości jednym tchem wylicza: – Annę i Elzę z Krainy Lodu. Nieco bardziej przyziemne, choć nadal wygórowane marzenie ma dziesięcioletnia Wiktoria, która w rozmowie zdradza: – Bardzo bym chciała, żeby na moje urodziny przyjechała Sylwia Grzeszczak.

Dziecięca wyobraźnia nie zna ograniczeń. Zrealizowanie marzeń w takim wydaniu, które zadowoli malucha i jednocześnie nie zrujnuje portfela rodzica to codzienność animatorów zabaw w Loopy’s World. Przygotowaliśmy już setki urodzinowych scenariuszy i zorganizowaliśmy blisko 7 tysięcy przyjęć urodzinowych. Dzięki temu wiemy, że koncert gwiazdy z powodzeniem można zastąpić profesjonalną animacją, która bez reszty wciągnie solenizanta i jego gości – mówi Emilia Formella, koordynator przyjęć urodzinowych w Loopy’s World.

Duży i smaczny tort urodzinowy

Prócz gości na wymarzonym przyjęciu urodzinowym nie może zabrakną tortu. Wbrew pozorom życzenia dzieci w tej kwestii nie są wygórowane. Trzyletnia Zosia na pytanie o to, jaki powinien być urodzinowy tort odpowiada: – Malinowy i cztery świeczki. Podobne upodobania ma sześcioletnia Janinka, która marzy o truskawkowym torcie, o którym mówi tak: – Będzie obłożony truskawkami i cały różowy. A świeczki będą kolorowe, takie jak moja babcia ma, różowe, niebieskie, różne kolory. Nieco bardziej wymagająca jest siedmioletnia Marysia, której marzy się czekoladowy wypiek w kształcie jeża. Chłopcy natomiast są pragmatyczni. Pięcioletni Kacper stwierdza, że tort musi być: – Duży i smaczny.

Urodzinowe zabawy

Nie ma nic gorszego niż nuda na przyjęciu urodzinowym, dlatego planując atrakcje dla solenizanta i jego gości należy popisać się kreatywnością. Nie trzeba jednak działać po omacku. Wystarczy po prostu zapytać dziecko, o to jak ma wyglądać jego wymarzone przyjęcie. Jak urodziny wyobrażają sobie najmłodsi i w co chcą się bawić? Ośmioletnia Zuzia chciałaby, aby wszyscy jej goście byli przebrani w stroje bajkowych postaci. Dziesięcioletnia Wiktoria marzy, żeby biorący udział w przyjęciu mieli pomalowane twarze, tak aby przypominali swoich ulubionych bohaterów. Sześcioletnia Janinka ma całkiem inny pomysł. Zdradza, że – chciałabym urodziny spędzić gdzieś na spacerze, pośród powietrza. Na pytanie o zabawy odpowiada: – W chowanego lub w berka, bo na ostatniej mojej imprezie to tak szybko biegłam, że nikt mnie nie mógł złapać. Chłopcom również podoba się pomysł aktywnych przyjęć, podczas których nie może zabraknąć czasu na grę w piłkę. Sześcioletni Borys wspomina także, że marzy mu się urodzinowy wyścig gokartów. Jego rówieśnik Maciek wolałby zaprosić gości na zabawę w chowanego w labiryncie. Dzieci są zgodne co do jednej kwestii, najważniejsze w przyjęciu urodzinowym jest to, aby wszyscy mogli się dobrze bawić i każdy się uśmiechał.

Przysłuchiwanie się urodzinowym marzeniom i oczekiwaniom dzieci to bardzo ważny aspekt pracy animatora zabaw. Mroczna Burza Czarnoksiężnika i Superbohaterowie ratują świat to tylko przykłady urodzinowych scenariuszy animacji, które powstały właśnie dzięki rozmowom z najmłodszymi – dodaje Emilia Formella, koordynator przyjęć urodzinowych w Loopy’s World.

Przepis na udane przyjęcie urodzinowe według dzieci z Loopy’s World :

1. Najważniejszy jest uśmiech na twarzy solenizanta.

2. Bez obecności mamy i taty przyjęcie się nie uda.

3. Dobra zabawa to taka, w którą włączą się wszyscy goście (ci duzi i mali).

4. Tort musi być słodki i kolorowy.

5. Superagenci, bal u księżniczki, a może grobowiec mumii? Jedno jest pewne – ważny jest temat przewodni przyjęcia.

Oceń