Together Magazyn » Aktualności » Od czego zacząć urządzanie salonu?

Od czego zacząć urządzanie salonu?

Z założenia każdy chce, aby jego salon był nie tylko ładny ale też funkcjonalny. Podczas urządzania pomieszczenia trzeba dokładnie przemyśleć, w jaki sposób będziemy w nim spędzać czas i rozplanować dostępne miejsce tak, by wykonywanie wszystkich zaplanowanych czynności było możliwe. Jeśli chcesz pracować w salonie to wygospodaruj część pomieszczenia, gdzie powstanie Twoje miejsce do pracy. Twoim marzeniem jest prywatna biblioteczka? Jeśli wszystko logicznie poustawiasz to i na nią znajdzie się miejsce. Nie przesadzaj jednak z ilością rzeczy w pokoju, żeby zwyczajnie go nie zagracić.

Plan zrodzony w głowie przerysuj na kartkę

Weź kartkę papieru oraz długopis i rozrysuj swój pomysł na urządzenie salonu na kartce. Jest to najlepszy sposób na prawidłowe rozplanowanie dostępnego miejsca, w szczególności gdy Twój salon do największych nie należy.

W pierwszej kolejności znajdź miejsce dla zestawu wypoczynkowego i stolika, gdyż przedmioty te powinny być obecne w każdym pokoju gościnnym. Pamiętaj, że to właśnie w salonie będziesz odpoczywał, czytał, oglądał telewizję ale również przyjmował swoich gości, dlatego zrób wszystko, żeby miło im się spędzało u Ciebie czas.

Nie masz pomysłu na motyw przewodni salonu? Zainspiruj się. Masz do dyspozycji dziesiątki czasopism wnętrzarskich, liczne strony internetowe czy poradniki jak urządzić salon. Nie ma nic złego w tym, że skorzystasz z czyjegoś pomysłu. Możesz skorzystać także z pomocy dekoratora wnętrz, który doradzi Ci jakie dodatki dobrać i jak je poukładać, żeby całość stworzyła salon Twoich marzeń.

Wygodne i eleganckie meble wypoczynkowe

Jak już zostało wyżej powiedziane, zestaw wypoczynkowy to niezbędny element każdego salonu. Powinien być elegancki i gustowny, a jednocześnie miękki i wygodny. W zależności od potrzeb warto wybrać kanapę, z której będzie można zrobić łóżko np. dla zaproszonych gości. Liczy się design i wykonanie. Kanapa to swego rodzaju baza dla całego pomieszczenia. To właśnie do niej dobieramy pozostałe dodatki, by stworzyć miejsce wyjątkowe i niepowtarzalne.

Perfekcyjnymi i niezwykle często wyróżnianymi przez klientów są meble wypoczynkowe Perfection. Do wyboru mamy zarówno narożnik, jak i sofę. Na tle innych meble te wyróżniają się nowatorskim rozwiązaniem zastosowanym w podłokietnikach, a także designerską mini biblioteką zainstalowaną w jednym z nich. Do dyspozycji właściciela oddana została również obrotowa półka, na której można umieścić jedzenie lub laptop.

3/5 – (1 głosów)