Strona główna » Ciekawostki » Przyjazne miejsce dla polaków w Anglii

Przyjazne miejsce dla polaków w Anglii

Hrabstwo Kent znajdujące się w południowo-wschodniej Anglii to niezwykle malownicza kraina położona nad Cieśniną Kaletańską i Morzem Północnym. Nie bez powodu nazywane jest „Ogrodem Anglii”, wszakże słynie ze swoich efektownych widoków i nieustannie przyciąga rzesze turystów. Kent to nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy, ale również ciekawe miejsca, zabytki, a nade wszystko niezmiernie przyjemne miejsce do życia i spędzania czasu wolnego.

Naturalne piękno w czystej postaci

W Kent znajdziemy wiele zieleni, niezliczoną ilość parków i ogrodów, które nadają niebywałego charakteru, poczucia równowagi i harmonii, co sprawia iż pozwalają w pełni się zrelaksować. W dzisiejszym świecie, który narzuca coraz szybsze tempo, takie miejsca są na wagę złota. Hrabstwo Kent to również prawdziwy raj dla miłośników plażowego relaksu. Złocisty piasek, szerokie i czyste plaże, bezgraniczny błękit morza i szum fal – to wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Wśród najciekawszych plaż można wymienić:

  • Sunny Sands – coroczny festiwal budowania zamków z piasku jest najlepszym dowodem na jakoś i czystość tamtejszego piasku;
  • Botany Bay – która oprócz niezaprzeczalnych walorów plażowych posiada jeszcze inne – przepiękne białe kredowe klify;
  • Margate Maid Sand – wspaniałe miejsce dla całych rodzin, gdzie dzieciaki z pewnością nie będą się nudzić;
  • Dumpton Gump – miejsce godne polecenia, zwłaszcza dla miłośników czworonogów, którzy bez obaw mogą zabrać tam swoich milusińskich na wycieczkę.

Kent to również ciekawe i tajemnicze zamki, których nie sposób ominąć będąc w Anglii. Prezentują one przeróżne style architektoniczne, a wpływ różnych kultur odcisnął barwne piętno na tamtejszych budowlach. Miłośnicy historii z pewnością będą zainteresowani zorganizowaniem wycieczki szlakiem najciekawszych zamków. Do tych najbardziej znanych można zaliczyć:

  • Leeds Castle;
  • Dover Castle;
  • Hever Castle;
  • Rochester Castle;
  • Sissinghurst Castle;
  • Upnor Castle. 

Nie sposób wymienić wszystkich zamków, lecz każdy turysta z pewnością znajdzie coś dla siebie i z Kent wyjedzie bogatszy o swoją subiektywną listę najpiękniejszych okazałych zamków bądź też ich mistycznych ruin. 

Architektura po angielsku, czyli Katedra Canterbury

To niezwykłe miejsce, wizytówka angielskiego stylu gotyckiego, będąca jednocześnie siedzibą biskupa Canterbury od ponad tysiąca lat. Katedra Canterbury dumnie widnieje na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO i nie bez kozery uznawana jest za jedną z najokazalszych budowli w Anglii. Od wieków niezmiennie zachwyca swoją monumentalnością i strzelistością konstrukcji. Zwiedzający katedrę z pewnością poczują ogrom tego miejsca i odbędą swoistą podróż w czasie. Niewątpliwą atrakcją jest również możliwość zwiedzania podziemnej części – krypty zbudowanej w surowym stylu romańskim. To najstarszy fragment katedry, który stanowi prawdziwą gratkę dla miłośników historii.

Dobrze naoliwiona maszyna

Kent łączy w sobie przyjemne z pożytecznym. To miejsce, gdzie człowiek czuje się blisko natury, obcuje z nią, ciesząc się jej pięknem i niezachwianym urokiem, a jednocześnie pozostaje w bliskim kontakcie z cywilizacją. Nieopodal Kent położony jest Londyn, co zapewnia bardzo dobre połączenie komunikacyjne ze stolicą Anglii. Szybka kolej codziennie transportuje setki pracowników oraz turystów.

Rochester – miasto z duszą Dickensa

Fani literatury, a zwłaszcza twórczości Charlesa Dickensa, zapewne nie ominą Rochester – miasta, w którym pisarz mieszkał przez długie lata. Dwa razy do roku w mieście odbywają się dni Dickensa, czyli Dickens Festival. W tym specyficznym czasie Rochester przeżywa swoistą metamorfozę i podróż w czasie – na ulicach miasta aż roi się od mieszkańców przebranych w stroje z epoki pisarza. To niezwykle barwne wydarzenie, które z pewnością zostanie w pamięci turystów na długi czas. Podczas festiwalu odbywają się liczne występy artystyczne, konkursy, pokazy taneczne i inne atrakcje, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Dni Dickensa odbyły się już czterdziestokrotnie i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością.

Autor – TopMejt – Portal dla Polaków w Anglii

Oceń