Together Magazyn » Aktualności » Młodzi artyści wsparli dzieci z autyzmem

Młodzi artyści wsparli dzieci z autyzmem

Miesiąc temu w gdańskiej Zbrojowni Sztuki miała miejsce WIELKA AUKCJA NOWOROCZNA, zorganizowana przez Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Aukcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem zarówno koneserów sztuki, jak i osób chcących okazać swoje wsparcie dla dzieci z autyzmem, którym dedykowane było to wydarzenie. Podczas aukcji zebrano blisko 16 tysięcy złotych, a kwotę tą przekazano na rzecz dzieci z autyzmem, podopiecznych Fundacji – Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka (IWRD) w Gdańsku.

Licytowane były wspaniałe prace wykładowców i najzdolniejszych studentów ASP. Na aukcji wystawiony był także obraz „Uroki jesieni” – urocza wspólna praca uczniów integracyjnej zerówki IWRD, gdzie uczą się także dzieci z autyzmem. Ten wyjątkowy obraz po zaciętej licytacji ostatecznie trafił w ręce rodziców chłopca z autyzmem – współautora tego dzieła.

Organizowana już po raz dziewiąty aukcja stała się dobrą tradycją gdańskiej ASP, a studenci z wielkim zaangażowaniem przygotowują to wydarzenie. Co roku wybierana jest inna instytucja, która zajmuje się dziećmi w potrzebie. Ta szlachetna studencka inicjatywa wsparła wcześniej m.in. małych pacjentów Pomorskiego Centrum Traumatologii, czy Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.

W tym roku zdecydowano, że dochód z aukcji zostanie przekazany na zakup pomocy dydaktycznych i terapeutycznych dla dzieci z autyzmem, podopiecznych Fundacji – Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. 22 lutego studenci zawitali do Fundacji i przywieźli paczki pełne prezentów, zakupionych ze środków z aukcji – od przyborów szkolnych i zabawek po tablety i komputery. Radość dzieci była ogromna, wzruszenia nie kryli rodzice i terapeuci – jak mówili – jeszcze nigdy do Instytutu nie dotarła taka góra zabawek!

To dla nas wyjątkowe wsparcie – przekazane nam pomoce dydaktyczne służyć będą wspaniale naszym podopiecznym, rozwijając nabyte umiejętności i motywując do dalszej nauki, oraz po prostu umilając im czas spędzony w przedszkolu. Serdecznie dziękujemy studentom ASP – wyjątkowym ludziom o wielkich sercach i wrażliwości na drugiego człowieka! – powiedziała dyrektor Fundacji IWRD dr Anna Budzińska.

IWRD od ponad 10 lat pomaga wszechstronnie dzieciom z autyzmem i ich rodzinom. Jest pierwszą w Polsce i Europie repliką Princeton Child Development Institute w USA, jednej z najlepszych placówek terapeutycznych na świecie. Prowadzi działalność terapeutyczną, edukacyjną i badawczą, wykorzystując najnowsze metody naukowe. Szkoli specjalistów z kraju i z Europy oraz pomaga w tworzeniu podobnych rekomendowanych placówek w Polsce i za granicą. Więcej informacji o IWRD: www.iwrd.pl

Oceń