Za kilka dni obchodzić będziemy dwa ważne święta, w trakcie których wnuki i wnuczki dostaną możliwość docenienia swoich babć oraz dziadków za całe okazane wsparcie, a także wszystkie otrzymane rady. Wraz z biegiem czasu zmienia się jednak forma celebracji tych dni – o ile życzenia na stałe wpisane są w naszą kulturę, tak ręcznie przygotowywane laurki są zazwyczaj domeną dzieci. Osoby dorosłe są w stanie przygotować prezent na Dzień Babci i Dziadka – jaki on jednak powinien być? Sprawdź, czym warto kierować się przy wyborze odpowiedniego prezentu na Dzień Babci i Dziadka, by Twój podarunek spodobał się seniorom.

Prezent na Dzień Babci – czym możesz zaskoczyć nestorkę rodziny?

Tak jak przy okazji innych okazji pokroju urodziny, imieniny czy rocznica, prezent dla babci z okazji jej dnia powinien być w jakiś sposób dopasowany do jej zainteresowań lub pomagać jej w codziennej pracy. Większość seniorów jest co prawda na emeryturze i nie udziela się zazwyczaj zawodowo, jednak nie oznacza to wcale, że nie mają oni co robić lub siedzą całymi dniami w domu. Przeciwnie – przykładowo wiele babć stara się odkrywać nowe zainteresowania lub rozwijać te, na które wcześniej nie miały czasu.

Dlatego zastanawiając się, jaki będzie właściwy prezent na Dzień Babci, dobrze jest wybrać taki podarunek, który będzie użyteczny, a nie tylko sprawdzi się jako ładna ozdoba. Wśród droższych prezentów znalazły się tablet i smartfon, które pozwalają na swobodne rozmowy wideo, co w rzeczywistości zdominowanej przez koronawirusa ułatwi utrzymywanie stałego kontaktu z innymi członkami rodziny. Urządzenia te dają również łatwy dostęp do informacji na dowolny temat, będąc tym samym wygodnym narzędziem upraszczającym np. gotowanie (znajdowanie przepisów w Internecie i późniejsze ich katalogowanie będzie od teraz prostsze).

Skoro już przy gotowaniu jesteśmy, to babcia z pewnością ucieszy się również z praktycznego prezentu będącego pomocą w kuchni. Wypiekacz do chleba ułatwi przygotowanie domowego pieczywa, a blender czy sokowirówka to świetny sposób na pyszny sok czy przecier owocowo-warzywny.

Prezent dla dziadka – co pozytywnie zaskoczy seniora z zamiłowaniem do majsterkowania i motoryzacji?

Przy okazji szukania trafionego prezentu na Dzień Dziadka dobrze jest uwzględnić zainteresowania nestora rodziny, by mieć pewność, że upominek się mu spodoba. Przykładowo osoba, która dużo majsterkuje i odczuwa radość z tworzenia czy naprawiania różnych rzeczy z pewnością ucieszy się z zestawu narzędzi, które są zapakowane w wygodną skrzynkę ułatwiającą przechowywanie poszczególnych elementów. Równie ciekawym pomysłem na prezent dla dziadka są elektronarzędzia jak wkrętarka, szlifierka kątowa czy prostownik z wygodnym cyfrowym wyświetlaczem – wszystkie te elementy poszerzą zakres możliwości każdego warsztatu.

Dzień Babci i Dziadka 2021 – kiedy złożyć życzenia?

O tym, jaki prezent na Dzień Babci i Dziadka będzie odpowiedni decyduje kilka czynników, jednak kluczowy w tym wszystkim jest czas, a tego nie pozostało już zbyt wiele. Jak co roku życzenia naszym seniorom składa się w trzecim tygodniu stycznia, a konkretnie 21 i 22 stycznia – wtedy właśnie wypada kolejno Dzień Babci i Dzień Dziadka. To również dobry moment na zastanowienie się nad upominkiem dla innej bliskiej osoby, ponieważ trzy tygodnie po omawianym w artykule wydarzeniu świętuje się Dzień Zakochanych, w trakcie którego nasza wybranka lub nasz wybranek powinien otrzymać prezent na walentynki.

Jedna odpowiedź

  1. Zaczytany

    Mój dziadek ma słabszą odporność dlatego w tym roku funduje mu zestaw herbatek z jeżówką purpurową z fito apteki, przetestowane na sobie, odkąd popijam nicccc mnie nie łapie, a teraz jest jeszcze promka na stronie to zapasy mam do świąt włącznie, jak ktoś szuka taniego, ale zdrowego prezenciku to rekomenduje

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany