Together Magazyn » Więcej » Uroda » Co musisz wiedzieć o korekcie powiek, by już nie zwlekać z tym zabiegiem
kobieta

Co musisz wiedzieć o korekcie powiek, by już nie zwlekać z tym zabiegiem

Jeśli ważny jest dla Ciebie estetyczny wygląd i dobre samopoczucie, niewykluczone, że myślałaś o zabiegach z dziedziny medycyny estetycznej.

W przypadku zabiegu, co do którego rozwiejemy dziś wszystkie wątpliwości, mogło się również zdarzyć, że cierpisz na bóle głowy, dokuczają ci wyschnięte spojówki lub masz bóle karku spowodowane ruchami głowy wymuszonymi zawężonym kątem widzenia. Jest na to jeden skuteczny, krótki, choć wymagający niebywałej precyzji lekarza, zabieg.

Wskazaniem do korekty górnej lub dolnej powieki, czyli do blepharoplastyki (usunięcie nadmiaru skóry z powiek) jest zwiotczała skóra, która poza nieestetycznym wyglądem, powoduje ograniczenie pola widzenia i tym samym utrudnia codzienne funkcjonowanie. W sytuacji gdy z powodu podwiniętych powiek rzęsy rosną niewłaściwie i drażnią oczy powodując ostry ból, wykonuje się zabieg podwijania. Z kolei gdy powieki zbytnio „odstają” od gałek ocznych powodując zadrażnienie, wysychanie oraz nieestetyczny wygląd lekarz zleca zabieg odwijania.

Często pacjenci, którzy pozbyli się okularów i zyskali dobry wzrok, zaczynają bardziej zwracać uwagę na inne niedoskonałości. Pytają nas ‘co z tym można zrobić’. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i dać możliwość wykonania zabiegu korekcji powiek w zaufanym i znanym miejscu u sprawdzonego lekarza.

Oto najczęściej zadawane pytania o zabieg korekty powiek i konkretne odpowiedzi naszego doświadczonego chirurga.

Czy ten zabieg jest bezpieczny?

Plastyka powiek jest procedurą bardzo bezpieczną, o ile wcześniej wykluczymy przeciwwskazania, na przykład uczulenie na leki znieczulające czy zaburzenia krzepliwości krwi. W tym celu niezbędna jest wcześniejsza konsultacja u lekarza.

Czy jest przeznaczony również dla mężczyzn?

Tak, w ostatnich latach obserwuje się, że również coraz więcej mężczyzn decyduje się na ten zabieg.

Ile trwa zabieg?

Sam zabieg chirurgiczny trwa zazwyczaj około 1–1,5 godziny.

Jakie dolegliwości mogą wskazywać na to, że zawężony kąt widzenia stał się już nie tylko problemem kosmetycznym, ale i zdrowotnym?

W wielu przypadkach, wraz z nasileniem wiotkości skóry, występuje pogorszenie widzenia związane z ograniczeniem jego pola od góry i skroni, zaburzając możliwość właściwego funkcjonowania (poruszanie się, prowadzenie samochodu). W takich przypadkach wykonuje się korekcje powiek w celu poprawy widzenia.

Czy po zabiegu można od razu udać się do domu?

Tak, zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i zaraz po jego zakończeniu można wrócić do domu.

Jak pielęgnować powieki po zabiegu?

W pierwszych dniach po zabiegu rany mogą być zabezpieczone specjalnymi plasterkami. Po ich zdjęciu, powieki można przemywać lub smarować preparatami zaleconymi przez lekarza.

Ile czasu mija do całkowitego wygojenia?

Szwy zdejmujemy już po 6–7 dniach, ale gojenie trwa, może wystąpić zasinienie powiek, obrzęk i zgrubienie w obrębie tworzącej się blizny. Duża poprawa wyglądu powiek następuje zazwyczaj po 2–3 tygodniach od zabiegu, ale ostatecznych efektów należy się spodziewać dopiero po kilku miesiącach.

Czy blizna jest widoczna?

Nacięcie skóry wykonywane jest w naturalnych fałdach powiek, dzięki czemu, po wygojeniu, blizna prawie wcale nie jest widoczna.

Czy zabieg można wykonać w każdym wieku?

Tak, ponieważ wiek nie jest tutaj ograniczeniem.

Wybitni pomorscy specjaliści, ośrodek z najwyższej klasy wyposażeniem, najdokładniejszy na rynku sprzęt diagnostyczny, kontakt z konsultantkami, które odpowiadają na wszelkie pytania pośredniczą w kontakcie lekarzem, możliwość płatności ratalnej na korzystnych warunkach i niezwykle atrakcyjna lokalizacja w samym sercu Sopotu (w charakterystycznym Krzywym Domku) ― to chyba wszystko, czym można skutecznie zachęcić do zabiegu korekty powiek, który poprawia nie tylko wygląd, ale i codzienne funkcjonowanie.

Zrzut-ekranu----o-..

Zapraszamy do kontaktu!

Tel: 58 500 46 40

Oceń