Strona główna » Art. zewnętrzny » Rattan w ogrodzie, czyli wygoda i klasyka w jednym

Rattan w ogrodzie, czyli wygoda i klasyka w jednym

Rattan w ogrodzie to materiał, który wspaniale sprawdzi się zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie. Jest to materiał trwały i dobry jakościowo. Na rynku możemy wybrać produkty z rattanu, technorattanu i ekorattanu.

Wiele kolekcji meblowych opiera się na tych materiałach. Na stronie Miloo Home możemy znaleźć meble rattanowe, technorattanowe i  ekorattanowe idealne do ogrodu. Co ważne, meble wykonane z  tych materiałów mogą zostać wykorzystane nie tylko w ogrodzie, ale także na balkonie lub na tarasie.

Co to jest rattan, technorattan i ekorattan?

Rattan to roślina tropikalna, należąca do grupy palm. Drewno rattanowe używane było od dawna w malarstwie czy sztuce użytkowej. Do Europy transportuje się rattan z Ameryki Południowej oraz z Azji. Pod wpływem pary wodnej, rattan staje się elastyczny, dlatego można go dowolnie formować.

Technorattan to żywica syntetyczna, która jest wzorowana na rattanie. Technorattan także może być formowany w dowolny sposób, jednak jest to materiał trwalszy.

Ekorattan to tworzywo wzorowane na rattanie naturalnym, wykonane ze wzmacnianego włókna polietylenowego lub poliuretanu.

Zalety mebli rattanowych i technorattanowych

Meble ogrodowe rattanowe są naturalne i pięknie wpasowują się w przestrzeń. Są także lekkie, dzięki czemu łatwo można je przenieść. Jednak jeżeli nie dba się odpowiednio o ten typ materiału, to mogą się one zniszczyć, ponieważ są podatne na warunki atmosferyczne.

Technorattan także doskonale wpasowuje się w naturalną przestrzeń, a także jest odporny na zabrudzenia. Dodatkowo, technorattan nie odbarwia się pod wpływem promieni słonecznych i jest odporny na niesprzyjające warunki pogodowe, takie jak deszcz czy śnieg. Meble technorattanowe są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i charakteryzują się ciekawym, nowoczesnym designem.

Czyszczenie i konserwacja mebli rattanowych i technorattanowych

Czyszczenie i konserwacja mebli rattanowych i technorattanowych to bardzo ważny element. Do czyszczenia zwykle wystarcza tylko szmatka flanelowa zwilżona wodą. Jednak dodatkowo warto używać preparatów takich jak woski, oleje, żywice i impregnaty. Mają one za zadanie chronić preparaty przed wpływem promieni UV oraz przed wilgocią i deszczem. Meble z technorattanu nie są tak naturalne jak meble rattanowe, jednak są łatwiejsze do czyszczenia i bardziej trwałe.

Meble z rattanu, technorattanu i ekorattanu mogą być wykorzystane zarówno na balkonie, jak i w ogrodzie. Są to meble wyjątkowe, bardzo eleganckie i nadające harmonijny, nowoczesny styl. W połączeniu z dodatkami, meble te  tworzą niepowtarzalną przestrzeń.

Oceń