Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Sukienki Top Secret po 1 września – Modny powrót do szkoły

Sukienki Top Secret po 1 września – Modny powrót do szkoły

W tym roku wyjątkowo uczniowie zyskali kilka dni wakacji więcej. W końcu jednak przyszła pora pożegnać się z letnią wolnością i przystosować do reguł nauczycieli. Wiele szkolnych zasad dotyczy także wyglądu, dlatego uczennice lub studentki powinny planować jesienne stylizacje biorąc pod uwagę wymagania, jakim przyjdzie im sprostać. Aby szkoła nie była nudna i nie odebrała nam kobiecości, wykorzystajmy nieśmiertelne sukienki.

Nowoczesne standardy – sukienki retro

Aby nie podpaść ulubionym nauczycielom, warto wybierać stonowane kreacje. Dotyczy to zarówno koloru jak i kroju sukienki. Obecne tej jesieni na pokazach mody lata osiemdziesiąte zachęcają do rozkloszowanych spódnic. Szeroki dół wymusza obcisłą górę. Przy tak klasycznym kroju możemy pozwolić sobie na wzory na przykład bardzo modne grochy lub kratkę. Prosty fason jest także popularny w sukienkach dresowych. Unikajmy jednak popularnych modeli oversize, gdyż tego typu stylizacja może być uznana za niestosowną.

Top Secret – sukienki czarne i granatowe

Wydaje Ci się, że szkolne kolory są nudne i nie da się z nich stworzyć ciekawej stylizacji? Bzdura! W tym sezonie projektanci łamią zasady i łączą granat z czernią. Ciemne i wyraziste barwy świetnie pasują do motywu szachownicy lub we wspomnianej już kracie. Na sukienkach mogą także uzupełniać się poprzez zdobienia, a jeśli żadna dwukolorowa kreacja nie przypadnie nam do gustu, możemy wykorzystać zalegające w domu czarne dodatki i zestawić się z gładką granatową sukienką. Sukienki Top Secret to idealny wybór. Szkolne stroje proszą się o proste rozwiązania, ale na szczęście kochają je także projektanci.

Jak za dawnych lat: Sukienki z kołnierzykiem

Sukienki w szkolnym stylu nie tylko na akademię? Czemu nie? W kolekcjach niektórych marek (na przykład Top Secret) pokazały się, modne już w tamtym roku, sukienki z ozdobnym kołnierzykiem lub wyglądające jak koszula. Z tego nurtu korzystać może nie tylko uczennica, sprawdzi się również w miejskiej dżungli. Aby nieco rozluźnić poważną atmosferę szkolnych korytarzy, kołnierzyk zestaw z kolorowymi trampkami retro. Takie połączenie, choć pozornie kontrastowe, nawiązuje do siebie ideologią. Dla maksymalnego efektu nowoczesnej uczennicy, schowaj książki i zeszyty do skórzanej torby lub plecaka. Sukienki z kołnierzykiem przez bardziej standardowe dodatki mogą przypominać mundurek, dlatego uważajmy na baleriny i duże oprawki.

Sukienki dżinsowe – Wygodnie podczas przerwy

Dżinsowe komplety jak z pokazu Diora to niekoniecznie dobry wybór na lekcję matematyki, ale moda na jeans może zaistnieć także po dzwonku. Wykorzystajmy do tego właśnie sukienki. Denim, ten prawdziwy jak i w postaci nadruku na bawełnie, ma bardzo luźny charakter. Dzięki temu pozornie eleganckie stylizacje nadają się na co dzień i są świetne na wpół oficjalne sytuacje. Aby dodać sobie powagi, możemy wybrać ciemniejszy odcień. To istotne szczególnie dla dziewczyn o delikatnym typie urody. Gładką sukienkę możemy bez ryzyka zestawiać nawet z wysokimi obcasami, o ile pozwalają na to szkolne zasady oraz sporą biżuterię. Będzie stylowo, a nie wulgarnie. Denimowe stroje ze względu na pochodzenie tego materiału łatwo zyskują też sportowy charakter, więc nawet sukienkę z koronkowym wykończeniem możemy połączyć z adidasami i jechać do szkoły na rowerze.

Oceń