Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Akcesoria do samoobrony dostępne bez zezwolenia
Dowiedz się jakie akcesoria do samoobrony są dostępne bez zezwolenia!

Akcesoria do samoobrony dostępne bez zezwolenia

Do ochrony mienia i nas samych delegowane są odpowiednie służby, natomiast doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że niejednokrotnie wystarczą sekundy, aby atak napastnika był skuteczny, a ofiara doznała trwałego uszczerbku na zdrowiu czy nawet straciła życie. Wydaje się koniecznym, aby dla własnego bezpieczeństwa znać podstawowe techniki samoobrony. Warto wiedzieć, że w tym celu można nabyć dostępne bez konieczności posiadania specjalnego zezwolenia akcesoria. Sprawdź, jakie do obrony będą najlepsze.

Siła fizyczna i technika samoobrony 

Do samoobrony najczęściej wykorzystywana jest siła fizyczna. Okazuje się jednak, że bez znajomości właściwych technik, na przykład tych w zakresie obezwładniania napastnika, sama siła może okazać się niewystarczająca. 

Dobrym pomysłem jest udanie się na kurs samoobrony i takie zajęcia dedykowane są w szczególności kobietom, natomiast z powodzeniem mogą na nie uczęszczać również panowie. Na kursie wszyscy chętnie poznają metody obrony fizycznej, chwyty, uściski, które mają na celu przede wszystkim własną obronę przed atakiem oraz obezwładnienie przeciwnika. 

Pałki do obrony

Każdy z nas może legalnie i bez pozwolenia posiadać, a nawet nosić zawsze przy sobie pałkę teleskopową. To narzędzie można używać jednak tylko w przypadku obrony koniecznej albo w stanie innej, wyższej konieczności. 

Aby odeprzeć atak napastnika przy użyciu pałki, należy znać techniki samoobrony czy różne techniki sztuki walki. Do takiej obrony niezbędna jest sprawność i siła fizyczna. 

Musisz wiedzieć, że chociaż posiadanie pałki teleskopowej jest w pełni legalne, to jej użycie musi być zasadne i współmierne do ataku. Oznacza to, że osoba, która chce użyć pałki do obrony, musi samodzielnie ocenić, czy rodzaj ataku tego wymaga. Nieuzasadnione użycie pałki jest karalne. 

Gazy obronne

Jeśli potencjalna ofiara nie chce używać siły fizycznej albo nie ma do tego predyspozycji, dobrą opcją jest na przykład gaz pieprzowy. Nie zajmuje on dużo miejsca w torebce, dlatego zawsze warto mieć go przy sobie. Produkt taki oferuje między innymi Kolba.pl – internetowy sklep myśliwski.

Jak wybrać gaz pieprzowy, aby ten mógł skutecznie zniechęcić napastnika przed atakiem? Najlepiej sprawdza się gaz w sprayu o dalekim zasięgu. Te najlepsze działają na odległość nawet 5 metrów. 

Ważną informacją jest to, że gaz pieprzowy skutecznie zmniejsza ryzyko bezpośredniego ataku, ale jako czynnik obronny nie stanowi zbyt dużego zagrożenia dla zdrowia czy życia agresora. Działa na tyle dobrze, aby móc ochronić się przed atakiem i uciec, natomiast nie wywołuje trwałych, negatywnych skutków, to raczej środek czasowy. Co istotne, ogromną zaletą gazu obronnego jest niska cena takiego akcesorium. Udaje się zyskać skuteczną obronę nawet za kilkanaście złotych.

Samoobrona może polegać również na zastosowaniu paralizatora, pistoletu hukowego czy pistoletu na kulki gumowe. Które akcesorium do obrony w razie ataku wybierzesz?

fot. materiały prasowe

Oceń