Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Ubrania medyczne – czym się kierować przy zakupie?
ubrania medyczne

Ubrania medyczne – czym się kierować przy zakupie?

Pracownicy służby zdrowia są zobowiązani nosić w miejscu pracy specjalne uniformy. Pełnią one nie tylko funkcję ochronną, ale także wizerunkową i świadczą o obejmowanym stanowisku. Odzież medyczna musi być więc schludna i spełniać określone standardy w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Nie można zapominać również o wygodzie, dlatego podpowiadamy, jak skompletować odpowiednią garderobę.

Ubrania medyczne – na co zwracać uwagę?

Wbrew pozorom znalezienie właściwego kompletu do pracy wcale nie jest takie łatwe. Nie chodzi tu tylko o kwestie estetyczne i modowe, ale przede wszystkim o funkcjonalność. Odzież medyczna musi bowiem charakteryzować się wygodą i stanowić barierę ochronną przed zarazkami. Na co więc zwracać uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup?

  • Materiał – uniformy szyje się ze specjalnych tkanin, które posiadają stosowne certyfikaty jakości. Muszą być przewiewne, wytrzymałe oraz łatwe w utrzymaniu higieny. Dobrym wyborem będzie odzież medyczna bawełniana z domieszką elastycznych włókien.
  • Rozmiar – bezkształtne fartuchy, niedopasowane do sylwetki wcale nie sprawią, że ubrania medyczne będą komfortowe. Zbyt luźny lub obcisły krój może utrudniać wykonywanie obowiązków, dlatego przed zakupem warto sprawdzić wymiary odzieży.
  • Fason – obecnie istnieje spora dowolność w wyborze fasonów, a na rynku znajdziesz także ubrania medyczne kolorowe. Niektóre placówki wymagają jednak noszenia ujednoliconego rodzaju uniformów, dlatego warto to zweryfikować przed zakupem.

Ubrania dla pracowników ochrony zdrowia muszą zapewniać wygodę podczas wielogodzinnych dyżurów. Ponadto powinny korzystnie wpływać na samopoczucie, dlatego przy wyborze garderoby, warto się kierować własnymi upodobaniami. W tej kwestii moda ma wiele do zaoferowania zarówno w kolekcji ubrań medycznych męskich, jak i damskich.

Wygodne ubrania medyczne damskie i męskie

Na rynku są dostępne różnorodne rodzaje ubrań, które dopasujesz do sylwetki i swojego stylu. Panowie mogą zdecydować się na klasyczne marynarki z modną stójką pod szyją lub wygodny fartuch o dłuższym kroju. Dla urozmaicenia warto wybrać ubrania medyczne kolorowe w stonowanych odcieniach.

Jeżeli chodzi o ubrania medyczne https://www.apolonia.com.pl/odziez-medyczna/ damskie, wybór jest naprawdę ogromny. Obok dopasowanych w talii sukienek i żakietów, znajdziesz też krótkie spódnice i tuniki. Współczesna odzież dla pań jest projektowana tak, aby nie tylko była wygodna, ale także optycznie modelowała sylwetkę. Bez problemu znajdziesz więc fason, w którym będziesz czuć się pewnie i atrakcyjnie.

Oceń