Together Magazyn » Aktualności » Jesień w Centrum Hewelianum

Jesień w Centrum Hewelianum

Koniec wakacji nie oznacza końca sezonu, a już na pewno nie w Centrum Hewelianum! W pogodę i niepogodę, w tygodniu i w weekendy wszystkie nasze interaktywne wystawy i zajęcia są dostępne. Zapraszamy rodziny z dziećmi i bez (na naszych wystawach bawią się też dorośli), jak i szkoły.

W Centrum Hewelianum, unikalnym centrum nauki w Polsce, można się wybrać w podróż przez wszystkie kontynenty, podejrzeć sekretne życie grzybów, zobaczyć jak tworzy się na Twoich oczach diament czy na własnej skórze poczuć niszczycielską siłę huraganu. Wszystko to na wystawie „Dookoła Świata”. Z kolei wystawa „Łamigłówka” to siłownia dla szarych komórek. To właśnie tam można sprawdzić swoje logiczne myślenie i rozwiązać kilka sprytnych, matematycznych zagadek. Miłośnicy historii i nowoczesnych technologii znajdą coś dla siebie na „Wehikuł Czasu-Zabawy z Historią”, gdzie każdy może za pomocą jedynie gestów „włożyć” wirtualny mundur czy postrzelać z wirtualnej armaty! A i to nie wszystko, bowiem na dwupoziomowej wystawie „Z energią!” zdradzamy tajemnice energii – skąd się bierze, jak ją wykorzystać efektywnie, a w końcu – jak ją odzyskać.

Wszystkie nasze wystawy są interaktywne – można je dotknąć, poczuć, wejść w magiczny świat nauki. Do tego znajdują się w odrestaurowanych pofortecznych, zabytkowych wnętrzach, które stanowią dla nich doskonałą oprawę.

Wystawy dostępne są w pakiecie: bilet normalny wynosi jedynie 15 zł od osoby, ulgowy 10 zł, a rodzinny (dla czterech osób, w tym jedno dziecko) 35 zł. Żeby skorzystać ze wszystkich atrakcji w ramach tego biletu, warto zarezerwować sobie ok. 3,5 godziny. W tygodniu wystawy są czynne od wtorku do piątku, w godz. 8.30–15.30, a w soboty i niedziele – godz. 10.00–18.00.

Przedsmakiem zwiedzania wystaw niech będzie wirtualny spacer po Centrum Hewelianum, który od niedawna jest dostępny na stronie www.hewelianum.pl. Więcej na stronie internetowej i pod numerem tel.: (+48 58) 742 33 52.

Zapraszamy!

Oceń