Staromodne? Nie! Vintage i retro – zdecydowanie tak! Te jakże modne w ostatnim czasie słowa stały się prawdziwym synonimem dobrego stylu. Już nie staromodnego, przestarzałego, niepasującego do nowoczesności, ale przesyconego dobrym duchem czasu, charakterem i klimatem. I wcale nie chodzi tylko o aranżacje z wykorzystaniem starych mebli, bynajmniej! Ale już kolory ścian, a nawet detale, takie jak tkaniny, lampy czy plakaty retro mogą sprawić, że wnętrze nabierze nowego – choć właśnie vintage – stylu. Po co warto sięgnąć?

Wiele osób ma swoje ulubione obrazy. Czasem są to dzieła słynnych artystów, a czasem grafiki, które zdobiły kuchnię babci i które z przyjemnością powiesiłoby się na ścianach własnego domu. Ale jak nie dostępność, to cena lub nadgryzienie zębem czasu bywają sporą przeszkodą. Jest jednak wiele możliwości, aby otaczać się ulubionymi obrazami, nawet, jeśli ich oryginały są poza zasięgiem. Jedną z nich są plakaty do druku, które wyjątkowo chętnie wykorzystują motywy retro, tak bardzo uwielbiane przez miłośników modnych wnętrz.

Plakaty vintage to jedne z najbardziej popularnych ozdób ostatnich sezonów, chętnie wykorzystywane w różnych aranżacjach oraz różnych pomieszczeniach. Wnoszą do wnętrza wyjątkowy klimat – zaskakują, intrygują, a przede wszystkim, wyglądają niezwykle oryginalnie.

Modne, piękne i… tanie – plakaty vintage do każdego wnętrza

Plakaty retro są idealną alternatywą dla tych, którzy poszukują stylowych ozdób, a jednocześnie nie chcą iść w stronę klasycznej sztuki. Forma postera, jakże nowoczesna, a przede wszystkim – wygodna, nadaje obrazowi nowego wymiaru, zaś wydźwięk przedstawianych motywów pozostaje bez zmian.

Co najważniejsze – plakaty vintage umożliwiają obcowanie ze sztuką każdemu, kto ma na to ochotę. W zaciszu własnego domu można stworzyć własną galerię. Może nie będzie ona jak korytarze w Luwrze, ale z pewnością pozwoli cieszyć się dziełami ulubionych mistrzów lub też obrazami, które od zawsze wzbudzały zainteresowanie, ale wydawały się niedostępne.

Plakaty do druku w stylu vintage to idealne rozwiązanie dla tych, którzy często lubią zmieniać wystrój wnętrza. Ich przystępna cena zdecydowanie zachęca do aranżacyjnych wariacji i co rusz wybierania innych wzorów. Dodatkowo, plakaty można z łatwością przechowywać lub też zmieniać ich ramy, by pasowały do nowego pomysłu.

Gdzie znaleźć dobrej jakości plakaty retro?

Wcale nie trzeba odwiedzać światowych galerii i muzeów czy brać udziału w przetargach. Plakaty retro są jednymi z najchętniej wybieranych dekoracji, dlatego też ich oferta jest dość bogata. Warto więc sprawdzać w sklepach internetowych, takich jak VintagePosteria.pl czy innych, w których można zamówić ulubiony obraz w odpowiednim dla siebie rozmiarze, a nawet dokonać różnych modyfikacji i dodać mu nieco własnego charakteru.

Plakaty retro i vintage – niech Twoje ściany przemówią w dobrym stylu
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany