Wybór odpowiedniego plecaka, który będziemy mogli zabrać ze sobą w góry z pewnością, że sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych i wytrzyma spore obciążenie, do najprostszych nie należy. Warto zapoznać się z kilkoma radami!

Plecak trekkingowy — czym się charakteryzuje?

Przed wyruszeniem na długo wyczekiwaną wycieczkę w góry musimy dokonać wielu zakupów, które nie tylko znacznie zwiększą nasz komfort, ale również pozwolą na względnie bezproblemowe przejście zaplanowanych szlaków górskich i tras krajobrazowych i tym samym – cieszyć się z długo wyczekiwanego urlopu. Nie można zapomnieć o porządnych butach trekkingowych, bidonie oraz odpowiedniej odzieży, ale równie ważny jest też plecak, w który zapakujemy prowiant, kurtkę przeciwdeszczową, a także resztę niezbędnego ekwipunku. Wybór takowego nie jest jednak oczywisty. Aktualnie na rynku nie brakuje różnego rodzaju plecaków, a każdy z nich ma inną pojemność, liczbę kieszeni, dodatkowe udogodnienia i wiele innych czynników zachęcających do zakupu tego konkretnego modelu.

Odpowiedni plecak trekkingowy musi charakteryzować się przede wszystkim dużą wygodą oraz zapewniać nam komfort podczas wielogodzinnych, niekiedy wycieńczających marszy. Ponadto warto, aby był poręczny oraz mógł pomieścić wszystkie rzeczy, których potrzebujemy na szlaku.

Jak wybrać plecak trekkingowy?

Zastanawiasz się, jak wybrać plecak trekkingowy? Przyjrzyjmy się bliżej kilku wspomnianym już wcześniej cechom. Kwestią absolutnie podstawową jest pojemność plecaka; wiele stron internetowych podaje jednak wyłącznie jego litraż, natomiast pomijają informacja o liczbie i głębokości poszczególnych komór i kieszeni. Należy pamiętać, że pod względem pojemności plecak plecakowi nierówny, a te, które wydają się bardzo pakowne, mogą być w praktyce niewygodne i zupełnie niedostosowane do naszych potrzeb i wymagań.

Kolejną niezwykle istotną sprawą jest komfort noszenia plecaka. Na szczęście dla niedzielnych podróżników (i tych bardziej zaawansowanych również) plecaki trekkingowe standardowo posiadają specjalny, oddychający materiał, który umożliwia pełną wentylację i zapobiega nadmiernemu poceniu się skóry. Ważna jest również regulacja ramion plecaka, ponieważ ich niedopasowanie wiąże się nie tylko z dyskomfortem, ale może także powodować kontuzje czy inne negatywne konsekwencje natury zdrowotnej. Właściwie dobrany plecak to ogromna ulga dla naszych pleców.

Gdzie kupić plecak trekkingowy?

W internecie jest wiele stron, na których można przebierać pośród dziesiątek czy nawet setek porządnych plecaków trekkingowych i wybrać coś dla siebie bez wychodzenia z domu. Prym wiodą sklepy takie jak e-horyzont.pl czy https://sklep.jack-wolfskin.pl, gdzie znaleźć można plecaki trekkingowe wysokiej jakości, a zarazem dostępne w stosunkowo niewygórowanej cenie. Należy jednak pamiętać, by przesadnie na takim zakupie nie oszczędzać — wybór z grupy najtańszych produktów nie zawsze sprawdzi się w przypadku naprawdę trudnych warunków.

Jeśli plecak zupełnie nie spełni pokładanych w  nim oczekiwań, to zamieni nasz upragniony, od dawna planowany wyjazd w katorgę, której potem nie będziemy dobrze wspominać. Z pewnością chcielibyśmy tego uniknąć, warto zatem pomyśleć nad wydaniem nieco większej kwoty i zdecydowaniem się na towar gwarantujący wysoką jakość i niezawodność nawet w najbardziej wymagających okolicznościach. Wówczas każda wyprawa będzie prawdziwą przyjemnością i pozwoli nam odpocząć na szlaku, a nie wymęczy.

Wybór plecaka trekkingowego nie jest prosty – sprawdź nasze rady!
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany