Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Pieluszkowy zawrót głowy – czyli dlaczego mamy kochają kolorowe pieluszki

Pieluszkowy zawrót głowy – czyli dlaczego mamy kochają kolorowe pieluszki

Producenci akcesoriów dla niemowlaków i małych dzieci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych rzeczy, które mają zaskoczyć i sprawić, że rodzice sięgną po ich produkty. Zabawki interaktywne czy świecące kolorowe butelki i smoczki ze śmiesznymi wzorami mają przyciągnąć uwagę. To samo tyczy się pieluszek. Tak, tak dokładnie. Zwykłe tetrowe czy flanelowe pieluszki są tanie, ale też banalne i nie oferują niczego poza niską ceną. Dlatego też, na rynku pojawiają się modele bawełnianych pieluszek wielorazowego użytku z różnymi postaciami, napisami czy motywami ogólnie znanymi i rozpoznawanymi w społeczeństwie. Mamy dosłownie oszalały na punkcie nowoczesnych pieluszek. Co czyni je takimi wyjątkowymi?

 1. Gigantyczna pupa
  Czy jest coś bardziej uroczego niż widok dziecka z ogromną pupą? Wielu rodziców widząc malucha z dużym tyłkiem nie może powstrzymać się przed uśmiechem. Pieluszki nadają dziecku wyjątkowości, jeśli ubierzemy go w pieluszkę super bohatera z komiksów lub innym tematycznym wzorze.
 2. Bycie eko rodzicem Korzystanie z pieluszek wielorazowego użytku pomaga dbać o środowisko naturalne. Nie przyczyniamy się do zwiększenia ilości odpadów. Większość modeli wielokrotnego użytku jest zrobiona z materiałów przyjaznych zarówno dla skóry dziecka jak i dla natury. Posiadają również specjalne powłoki, które ułatwiają pranie. Brud nie przylega do wewnętrznej warstwy pieluszki, dzięki czemu utrzymywana jest czystość i higiena.
 3. Kolory
  Materiałowe pieluszki występują w każdym możliwym kolorze. Od jasnych i ciepłych barw do ciemniejszych. Każda mama znajdzie coś dla siebie. Tutaj można poszaleć – inny kolor w zależności od pór roku albo dnia tygodnia? Proszę bardzo! Nic nie stoi na przeszkodzie zakupienia kilku pieluszek na raz. Niektóre firmy obecnie oferują całe zestawy przyborów do przewijania w tym torbę czy kocyk, który jest w tym samych kolorze, co pieluszki. Niemowlęta w kolorowych pieluchach wyglądają uroczo. Jednorazowe po prostu nie wyglądają tak dobrze. Kupimy je w każdym sklepie dla niemowląt.
 4. Praktyczność zastosowania
  Niektóre pieluszki można zastosować dla starszego malucha, który uczy się chodzić. Wystarczy dołączyć rzepy, które utrzymują pieluszkę w miejscu. Zakup kilku sztuk starcza na długi czas. Zwykłych białych, tetrowych pieluszek często nie da się doprać a ślady na jasnym kolorze widać z daleka. Ciemniejsze pieluszki świetnie maskują zabrudzenia, których nie udało się doczyścić. Dodatkowo kolorowe pieluszki idealnie nadają się na spacer lub na wyjścia do znajomych. Łatwo można do nich dobrać odpowiedni strój dla malucha i sprawić, że dziecko będzie wyglądało modnie. W letnie, gorące dni spokojnie można zostawić dziecko w pieluszce, która zapewni mu odpowiednią cyrkulację powietrza i nie będzie ograniczała jego ruchów.
 5. Wygoda Używając materiałowych pieluszek wielorazowego użytku nie trzeba się martwić o ciągłe pranie dużej ilości pieluch. Nie mówiąc już o rozwieszaniu ich na suszarce.
 6. Pieluszka jak poduszka Pieluszka nie musi wyłącznie absorbować mocz dziecka. Dzisiejsze modele stanowią połączenie majtek z wkładami chłonnymi. Warstwa tkaninowa jest grubsza, dlatego też skutecznie amortyzuje niekontrolowane upadki malucha podczas nauki chodzenia. Miękka pieluszka działa jak poduszka w zetknięciu z twardą podłogą, chroniąc dziecko przez urazami.
 7. Nauka samodzielnego załatwiania się
  Dobrym sposobem jest zastosowanie wielorazowych pieluszek do nauki korzystania z toalety. Jednorazowe modele pieluszek mogą pochłonąć sporą ilość płynów, dlatego też często dziecko nie będzie miało świadomości, że ma pełną pieluszkę i mokra pupę. Z kolei wielorazowe pieluszki posiadają wkłady, które mają ograniczoną chłonność. Starsze dziecko łatwiej rozpozna, że ma pełną pieluchę. Dodatkowo nie bez powodu wielorazowe pieluszki nazywa się pieluchomajtkami, mają one przypominać wyglądem standardowa bieliznę i komunikować dziecku, że musi się nauczyć korzystać z toalety.
 8. Brak wysypki
  Często słyszy się, że pieluszki tetrowe podrażniają delikatna skórę niemowlęcia. Modele wielorazowego użytku są zrobione z naturalnych włókiem w miejscach styku z pupcią dziecka. Nie powodują zaczerwień czy wysypki. Obecnie można spotkać się z pieluszkami muślinowymi, bawełnianymi czy bambusowymi, które są chłonne, przewiewne i w pełni bezpieczne do stosowania. Z pewnością niejeden sklep dla niemowląt posiada w swojej ofercie również standardowe tetrowe czy flanelowe modele. Jednak coraz więcej osób stawia na naturalne materiały i dbanie o środowisko.

 

5/5 – (3 głosów)