Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Polecane leki na osteoporozę bez recepty

Polecane leki na osteoporozę bez recepty

Osteoporoza to poważna choroba, w wyniku której dochodzi do ubytków w masie kostnej. W efekcie kości stają się łamliwe i podatne na różnego rodzaju urazy. Na szczęście, osteoporozę można leczyć. W jaki sposób? Przede wszystkim poprzez przyjmowanie określonych leków oraz zmianę stylu życia. Wiele preparatów przeciwko tej chorobie można znaleźć w aptece bez recepty. Po które z nich warto sięgnąć?

Leczenie osteoporozy – jak wygląda?

Osteoporoza to podstępna choroba, która może rozwijać się wiele lat, nie dając żadnych znaków. Dopiero gdy zaczyna dochodzić do licznych złamań i urazów, często okazuje się, że mamy właśnie z nią do czynienia. Niezbędna jest wówczas wizyta u lekarza, który przepisze indywidualnie dobrane leki zmniejszające ryzyko złamania kości. Oprócz tego bardzo ważna będzie suplementacja wapniem. To właśnie niedobór wapnia, podstawowego budulca kości, będzie prowadził do rozwoju choroby. Dlatego poziom tego pierwiastka trzeba regularnie uzupełniać. Często zalecana jest także suplementacja witaminy D, która ułatwia wchłanianie wapnia. Więcej o osteoporozie przeczytać można tu: https://calperos.pl/o-osteoporozie.

Polecany lek przeciwko osteoporozie

Kluczowym czynnikiem w rozwoju osteoporozy jest niski poziom wapnia. Dlatego trzeba dbać o jego odpowiedni poziom w organizmie – jest to najlepsza profilaktyka. Pierwiastek ten znaleźć można przede wszystkim w mleku i produktach mlecznych. Aby jednak mieć pewność, że dostarczamy naszemu organizmowi odpowiednią ilość wapnia, warto sięgnąć po suplement. Na rynku znaleźć można wiele propozycji bez recepty. Należy jednak szukać tych, które zawierają węglan wapnia. Dlaczego? Ponieważ właśnie w tej formie wapń jest najlepiej przyswajalny przez organizm. Jednym z takich suplementów jest Calperos.

Calperos warto przyjmować zapobiegawczo. Istnieje wiele momentów zwiększonego zapotrzebowania na wapń, chociażby w okresie ciąży i tuż po niej. Wapń potrzebny jest także osobom w wieku pokwitania – nastolatkom, których ciała szybko rosną. Niedobór wapnia długo nie daje o sobie znać. Natomiast osteoporoza jest wynikiem wieloletnich ubytków wapnia – dlatego już dziś warto postawić na suplementację. W przypadku osób, u których niestety zdiagnozowano już chorobę, nie ma wyjścia. Przyjmowanie wapnia to po prostu obowiązek. Również w takim przypadku warto sięgnąć po Calperos. Więcej o produkcie przeczytać można na http://calperos.pl/calperos-lek-otc.

Walka z osteoporozą – nie tylko leki

Choć uzupełnienie poziomu wapnia jest niezbędne, walka z osteoporozą nie polega tylko na przyjmowaniu leków czy suplementów. Potrzebne są zmiany w stylu życia. Na przykład, zaleca się zwiększenie aktywności fizycznej. Dzięki niej układ kostny zyskuje na elastyczności. Inna sprawa, że rozbudowa tkanki mięśniowej będzie także chronić przed wieloma urazami i złamaniami. W leczeniu osteoporozy należy zrezygnować z używek. Przykładowo, alkohol wypłukuje z organizmu wapń. Suplementacja wapnia nie ma więc sensu, jeśli pierwiastek jest usuwany bądź inne substancje utrudniają jego wchłanianie. Równie niebezpieczne jak alkohol są papierosy. Zmieniając swoje nawyki, warto postawić na częste spacery, zwłaszcza w słoneczną pogodę. Pod wpływem światła słonecznego produkowana jest bowiem witamina D, a ta z kolei sprzyja wchłanianiu się wapnia. Jak widać, choć leki są ważne, na cały proces leczenia trzeba popatrzyć szerzej i zadbać o swój układ kostny na wielu płaszczyznach.

Choć osteoporoza to podstępna choroba, jej mechanizmy działania są dobrze znane. W jej rozwoju kluczową rolę odgrywa niedobór wapnia. I to właśnie wapń jest głównym lekiem bądź czynnikiem profilaktycznym. Dostarczając go organizmowi sprawiamy, że nasze kości są silne i zdrowie, a my nie musimy martwić się urazami czy złamaniami. O odpowiednią ilość wapnia powinno się dbać w każdym wieku, choć są okresy, kiedy trzeba zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę. Łatwo jest dostarczyć wapń organizmowi w postaci tabletek, które zawierają odpowiednią ilość węglanu wapnia.

Oceń