Together Magazyn » Art. zewnętrzny » W czym może Ci pomóc agencja pracy tymczasowej w Gdańsku?
Obraz

W czym może Ci pomóc agencja pracy tymczasowej w Gdańsku?

Agencje pracy tymczasowej działają w niemal każdym większym mieście, w tym także i w Gdańsku. Zarówno pracownicy, jak i pracodawcy chętnie się do nich zgłaszają, ponieważ w przeciwieństwie do podmiotów publicznych, takich jak urzędy pracy, rejestracja w agencji pracy tymczasowej nie wymaga dopełnienia aż tylu kwestii formalnych. W czym może pomóc agencja pracy tymczasowej w Gdańsku?

Jak działa agencja pracy tymczasowej?

Istotą działania agencji pracy tymczasowych jest oferowanie pomocy w znalezieniu pracowników dla konkretnego pracodawcy, publikacja ogłoszeń, przeprowadzanie rozmów z kandydatami oraz ewentualne zawieranie z nimi umów.

Agencja pracy tymczasowej pozwala tym samym osobom poszukującym pracy znaleźć ją w łatwiejszy sposób, gromadząc u siebie oferty z danego miasta, powiatu, kraju, a nawet z zagranicy, w zależności od zasięgu działania agencji.

Na ogół agencja pracy tymczasowej pobiera opłaty od firmy, nie pobiera ich natomiast od osób poszukujących zatrudnienia. Ogromną jej zaletą jest mniejsza ilość formalności, jakie należy dopełnić przy rejestracji, niż w przypadku podmiotów publicznych.

Pomoc dla pracodawców z Gdańska

Agencja pracy tymczasowej w Gdańsku pełni niezwykle ważną funkcję w życiu przedsiębiorców, którzy prowadzą biznes w tym atrakcyjnym pod względem turystycznym miejscu. Pracownikom agencji można bowiem zlecić rekrutację pracowników sezonowych, których planujemy zatrudnić jedynie w okresie urlopowym. Bardzo ważną rolą agencji pracy tymczasowych jest również rekrutacja pracowników dla firm działających przez cały rok, bez względu na porę roku.

Gdańsk jest miastem, które rozwija się bardzo szybko, zatem i pracodawców w tym mieście przybywa z roku na rok. Powierzenie rekrutacji pracowników agencji tymczasowej pozwala pozyskać najlepszych członków załogi, a jednocześnie skupiać się na tym, co naprawdę istotne, czyli na rozwoju firmy.

Agencje pracy tymczasowej często zawierają umowy z pracownikami, co pozwala nieco odciążyć firmę w obowiązkach pracodawcy. W tego typu firmach zatrudnieni są profesjonaliści, którzy z pewnością znajdą idealnych dla firmy pracowników.

W czym agencja pomoże pracownikom?

W agencjach pracy tymczasowej możemy znaleźć mnóstwo ofert dotyczących pracy sezonowej. Korzystają z nich szczególnie młode osoby, które chcą mieć pewność tego, że zatrudni je godna zaufania firma na okres wakacyjny. Osoby poszukujące pracy mogą również znaleźć oferty poza sezonem.

Wystarczy przesłać swoje CV, a pracownik agencji pracy tymczasowej skontaktuje się z kandydatem. Co więcej, pracownicy mogą również liczyć na pomoc w kontakcie z pracodawcą oraz na różnego rodzaju porady ze strony specjalisty do spraw rekrutacji. Przede wszystkim podpowie on, w jaki sposób należy ubrać się na rozmowę i na jakie aspekty w szczególności zwraca uwagę dany pracodawca.

Dodatkowo istnieje możliwość, przesłania swojego CV bez względu na prowadzone rekrutacje – pracownicy agencji odezwą się, gdy pojawi się oferta dopasowana do danego kandydata i jego potrzeb.

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na https://atlaswork.pl/obszar-dzialania/agencja-pracy-tymczasowej-w-gdansku

Oceń