Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Palarnia kawy – dlaczego warto wybrać kawę rzemieślniczą?
kawa w filiżance

Palarnia kawy – dlaczego warto wybrać kawę rzemieślniczą?

Kawa prosto z niewielkiej palarni jest zupełnie inna, niż ta, którą sprzedają w marketach. Dowiedz się, co jest tego przyczyną i gdzie szukać naprawdę dobrych ziaren.

Poranny rytuał picia kawy w domu lub tuż po przyjściu do pracy jest dla wielu nie tylko sposobem na pobudzenie organizmu do działania, ale również symbolem rozpoczęcia kolejnego dnia. Smak i intensywność naparu ma przy tym dla większości osób niebagatelne znaczenie. Różnica między tą świeżo paloną kawą, a tą sklepową jest wyczuwalna już po pierwszym łyku. Smak tej prosto z palarni jest niesamowicie głęboki. Z czego to wynika?

Kawa z palarni czy ze sklepu?

Niektórzy sądzą, że największe koncerny kawowe sprzedają najlepszą kawę. No cóż, masowa produkcja nigdy nie może dorównać rzemieślniczej. W tym drugim przypadku nad wszystkimi procesami czuwa człowiek. Jest on w stanie perfekcyjnie wydobyć z ziaren to, co najlepsze. Indywidualnie dostosowuje stopień palenia, czas, by uzyskać zadowalający efekt.

Co również bardzo istotne, w masówkach bardzo łatwo jest przegapić ziarna zepsute, spleśniałe, takie, które mogą niekorzystnie wpłynąć na jakość ostatecznego produktu. W małej palarni selekcja ziaren odbywa się w sposób niezwykle precyzyjny. Analogicznie wygląda kwestia samego palenia, koncerny starają się przygotować jak najwięcej produktu w jak najkrótszym czasie. Rzemieślnicy nie działają w takim pośpiechu, stosują niższą temperaturę palenia i wydłużają proces, podobnie jak ten obejmujący schładzanie. Ziarna kawy zyskują dzięki temu oryginalny smak oraz zniewalający aromat.

Rodzinna palarnia kawy Coffee Style

Jeżeli szukasz wyjątkowej kawy, która powstaje w procesie nadzorowanych przez ludzi z pasją, zajrzyj do Coffee Style na stronę: https://coffee-style.pl/. To rodzinna palarnia z wieloletnią tradycją, gdzie stosuje się metodę Slow Roaste w klasycznym piecu bębnowym. Znajdziesz tu przede wszystkim odmiany kaw Arabica, z których powstają unikatowe autorskie mieszanki. Referencje od dużych klientów, mówią same za siebie. Coffee Style dostarcza bowiem kawę do lokali gastronomicznych, biur, ale za pośrednictwem sklepu internetowego każdy dziś może zamówić odpowiadającą mu ilość najlepszej kawy. Wybierz taką, którą będziesz chciał witać każdy nowy dzień.

5/5 – (2 głosów)