Together Magazyn » Ekologia » Osuszacze powietrza z filtrem HEPA i jonizatorem w Homespot
fersk-torr-wyswietlacz

Osuszacze powietrza z filtrem HEPA i jonizatorem w Homespot

Zbyt wysoka wilgotność powietrza skutkuje m.in. rozwojem chorobotwórczych pleśni. Wyeliminowanie jej przyczyny bywa skomplikowane, ale doraźna pomoc jest na wyciągnięcie ręki dzięki osuszaczom powietrza. W walce z przewilżeniem powietrza znakomicie sprawdzą się urządzenia, które wprowadza właśnie do sprzedaży sklep Homespot.

Dwa osuszacze powietrza Fersk o wysokiej wydajności

Od 27 maja 2022 r. oferta domowych osuszaczy powietrza sklepu Homespot zostanie wzbogacona o serię Torr marki Fersk. W jej skład wchodzą dwa kondensacyjne osuszacze powietrza z filtrem HEPA i jonizatorem: Fersk Torr 20 oraz Fersk Torr 30. Pierwsze urządzenie w ciągu doby odprowadzi z powietrza do 20 litrów wody, a drugie nawet 30 litrów.

Tak wysoka wydajność sprawia, że domowy osuszacz powietrza Fersk Torr 20 obsłuży powierzchnię do 40 m², natomiast Fersk Torr – do 60 m². Oczywiście oba urządzenia można z powodzeniem wykorzystywać także w znacznie mniejszych pomieszczeniach. Wysoka wydajność osuszania zawsze stanowi zaletę i nigdy nie jest zbyt wysoka.

W obu osuszaczach Fersk znalazł się zbiornik na wodę o pojemności 4 litrów. Urządzenia mogą zatem długo pracować bez potrzeby wylewania wody. O zapełnieniu zbiornika poinformuje seria sygnałów dźwiękowych i dioda znajdująca się na panelu sterowania. To nie wszystko, ponieważ do każdego osuszacza dołączony jest wężyk, który może odprowadzać wodę do zewnętrznego odpływu albo większego zbiornika.

Osuszanie połączone z oczyszczaniem powietrza

osuszacz-powietrza-z-filtrem-hepa

Oba osuszacze powietrza Fersk zostały wyposażone w filtr HEPA, filtr wstępny i jonizator, dlatego poza redukcją wilgotności usuwają z powietrza zanieczyszczenia. To innowacyjne rozwiązanie docenią m.in. alergicy. Problem z wysoką wilgotnością powietrza występuje najczęściej w sezonie wiosenno-letnim, czyli w okresie pylenia. Obecność filtra HEPA i jonizatora sprawia, że problem alergenów i przewilgocenia powietrza można usunąć przy pomocy jednego urządzenia.

Osuszacz powietrza z filtrem HEPA i jonizatorem to znakomite połączenie m.in. ze względu na fakt, iż technologie te oczyszczają powietrze z zarodników pleśni, a jak wiadomo, wysoka wilgotność powietrza sprzyja ich rozwojowi. Pleśń to jeden z alergenów wziewnych, jednak jest szkodliwa również dla osób nieuczulonych. Zatrucie pleśnią może skutkować problemami z wątrobą, nerkami, układem pokarmowym i krwionośnym.

Osuszacze z jonizatorem i filtrem HEPAFersk usuwają z powietrza także pyły zawieszone, czyli podstawowy składnik smogu, kurz i jego roztocza, sierść zwierzęcą, bakterie i wirusy.

Higrostat i higrometr w osuszaczach powietrza Fersk – stała kontrola wilgotności powietrza

Utrzymanie prawidłowej wilgotności z osuszaczami Fersk jest bardzo proste, ponieważ urządzenia zostały wyposażone w higrometr i higrostat. Pierwszy z nich służy do mierzenia aktualnej wilgotności powietrza. Wyniki prezentowane są na panelu oraz w aplikacji mobilnej.

Higrostat natomiast odpowiada za utrzymanie wyznaczonego poziomu nawilżenia powietrza. Wystarczy wybrać docelową wilgotność z zakresu od 30 do 80%, a urządzenie będzie samo dążyć do jej uzyskania i zachowania. To bardzo wygodna opcja, gdyż pozwala zapobiec zarówno przewilżeniu, jak i przesuszeniu powietrza.

Wygodne sterowanie smartfonem i inne przydatne funkcje

aplikacja-do-fersk-torr-kondensacyjny-osuszacz-powietrza

Producent zadbał o to, aby każdy osuszacz powietrza z jonizatorem Fersk Torr był dostosowany do potrzeb współczesnego użytkownika pod względem sposobu obsługi. Urządzenia zostały wyposażone w moduł wi-fi, dlatego można nimi sterować poprzez aplikację mobilną. Jest dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS. Ponadto znalazły się tutaj również inne przydatne udogodnienia.

Timer zapewnia możliwość zaprogramowania czasu rozpoczęcia albo zakończenia pracy, funkcja osuszania wewnętrznego chroni przed rozwojem pleśni bakterii w środku urządzenia, natomiast wygodne kółka i uchwyt ułatwiają regulację. Rodzice posiadający małe dzieci docenią także blokadę panelu sterowania, dzięki którym najmłodsi nie zmienią samodzielnie ustawień ani nie wyłączą osuszacza.

Atrakcyjna promocja na start. Warto kupić od razu

Standardowa cena osuszacza powietrza Fersk Torr 20 wynosi 1099 zł, natomiast Fersk Torr 30 – 1399 zł. Marka przygotowała jednak specjalną promocję, dzięki której tuż po wprowadzeniu do sprzedaży urządzenia będzie można kupić za kwotę o 10-30% niższą. To bez wątpienia idealna okazja na to, żeby zaopatrzyć się w urządzenie, które zapewni skuteczną ochronę przed zbyt wysoką wilgotnością powietrza i jej skutkami.

Oceń