Together Magazyn » Edukacja » Schodzimy na dno z archeologami

Schodzimy na dno z archeologami

fot. Narodowe Muzeum Morskie

Podobno archeolodzy podwodni to elita w branży. Sami o sobie mówią, że są o wiele bardziej wysportowani, wytrzymali i mają o wszechstronną wiedzę niż ich koledzy z nad wody. Podwodniacy z Narodowego Muzeum Morskiego są do tego skromni i nie lubią się chwalić. Dlatego o ich pracy opowie Dział Edukacji. 1 stycznia zapraszamy na pierwszy w tym roku Program dla Rodzin pt. „Tajemnice Archeologii, czyli, co skrywają wraki”.

Archeologia Podwodna to ważna gałąź Narodowego Muzeum Morskiego. Sukcesy naszych podwodniaków często odbijają się echem w świecie, a my jesteśmy z nich dumni, wiedząc jednocześnie ile pracy musieli włożyć w swoje niezwykłe odkrycia i wydobycia. Zatoka Gdańska, na której najczęściej pracują nasi podwodniacy, to raj dla archeologów, który kryje w sobie wiele jeszcze nieodkrytych niespodzianek. Równie dużo tajemnic skrywa w sobie też Wisła. Bez względu na miejsce prowadzonych badań, archeologowie potrzebują specjalistycznego ekwipunku, odpowiednich narzędzi i sprawdzonego sprzętu. Bez czego nie mogą się obejść badacze? Czym jest dzwon i jak oddycha się w beczce? Czy pod woda prowadzi się badania powierzchniowe, co dzieje się z obiektem, wydobytym podczas prac i czy każde znalezisko jest zabytkiem?

Zapraszamy na Program dla Rodzin do Spichlerzy na Ołowiance 17 stycznia o godzinie 11.00. Zgłoszenia przyjmuje Kamila Jezierewska – k.jezierewska@nmm.pl Bilet rodzinny dla 5 osób – 20 zł.

Oceń