Together Magazyn » Aktualności » Porcelana zainspirowana kulturami świata – Grecja
talerze głębokie Stone Age Greckie Wakacje - porcelana

Porcelana zainspirowana kulturami świata – Grecja

Kultura grecka jest jedną z najwspanialszych w historii ludzkości i odegrała ogromną rolę w rozwoju całej kultury europejskiej. Stanowi fundament dla dziedzin naszego życia takich jak sztuka, filozofia, nauka czy architektura. Grecja nadal inspiruje współczesne społeczeństwa i jest obecna w naszym życiu codziennym. Uczy nas tradycji i szacunku do przeszłości. Akropol, czy świątynia Partenon poświęcona bogini Atenie, do dziś przyciągają tłumy turystów, chcących na własne oczy zobaczyć potęgę starożytnej Grecji. Architektura i sztuka zachwyca swoimi proporcjami i harmonią.

kolekcja porcelany Stone Age Greckie Wakacje

kolekcja Stone Age Greckie Wakacje

Natomiast współczesna Grecja, to przede wszystkim piękne krajobrazy. Błękitne morza, góry i urokliwe wyspy i miasta. To również wspaniała kuchnia, znana ze swoich walorów smakowych i wizualnych. W  Grecji od starożytności doceniano kunszt podawania dań na bogato zdobionych naczyniach. To właśnie porcelana stała się nośnikiem kultury i historii. W różnych zakątkach świata powstają unikalne wzory i motywy, które znajdują swoje odzwierciedlenie na porcelanowych dziełach sztuki. Różnorodność wzorów i technik przenoszą nas w podróż przez różne kontynenty i odkrywają piękno wielokulturowej estetyki.

Porcelana inspirowana kulturą grecką jest zatem pełna elegancji i piękna. Odkrywanie jej wzorów to podróż w czasie i przestrzeni, która pozwala nam zrozumieć dziedzictwo starożytnej Grecji i czerpać inspirację z jej mitów, architektury i przyrody.

talerze płytkie Stone Age Greckie Wakacje

talerze płytkie Stone Age Greckie Wakacje

Stone Age Greckie Wakacje to kolekcja, w której różnorodne elementy odzwierciedlają zarówno estetykę, jak i praktyczność starożytnej Grecji. Kształty naczyń, wzory i zdobienia zostały starannie opracowane, aby oddać ducha i atmosferę tego historycznego okresu. Twórcy kolekcji stworzyli dla nas nowoczesną wariację na temat białej porcelany, która nawiązuje formą do dawnych tradycji rzemieślniczych. Ekstrawagancki charakter, uwydatniony został poprzez asymetrię każdego produktu. Piękne, błękitne zdobienia przenoszą nas na Santorini albo na Rodos, gdzie króluje błękit morza, złoto plaży i promieni słońca.

talerze głębokie Stone Age Greckie Wakacje - porcelana

talerze głębokie Stone Age Greckie Wakacje

Kolekcja doskonale wpisuje się we współczesne trendy aranżacyjne, przenosząc nas jednocześnie w  czasie. Umożliwia odkrywanie piękna i wspaniałości tamtych czasów. Jest to idealny wybór dla miłośników historii, sztuki oraz oryginalnej porcelany, którzy nie boją się wprowadzić w swoje wnętrze odrobiny ekstrawagancji. Niech porcelana zainspirowana kulturą grecką ozdobi nasze wnętrza i przypomina nam o pięknie tego wspaniałego narodu.\

kolekcja Stone Age Greckie Wakacje - porcalana

filiżanki Stone Age Greckie Wakacje

Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” SA oferują szeroki wybór około 2500 produktów w różnorodnych fasonach dostosowanych zarówno do potrzeb branży gastronomicznej, jak i do użytku domowego. Dodatkowo ponad 3000 różnorodnych dekoracji umożliwia personalizację i indywidualne dopasowanie do preferencji klientów.
Przedsiębiorstwo ZPS „Lubiana” SA wyróżnia się, jako jedno z największych i najnowocześniejszych przedsiębiorstw porcelany w Europie. Jest liderem w branży, który konsekwentnie dostarcza wysokiej jakości produkty i usługi, spełniające oczekiwania klientów na różnych rynkach.


Polska Grupa Porcelanowa (PGP)
łączy potencjał dwóch wiodących fabryk porcelany w Polsce w Ćmielowie i Łubianie. Ideą jej powstania w lipcu 2018 roku było zwiększenie dostępności wysokiej jakości produktów z wielopokoleniową tradycją. W ramach Grupy funkcjonują cztery odrębne marki: Ćmielów, Lubiana, Chodzież oraz Ćmielów Design Studio. Różnicuje je rodzaj oferty, a łączy chęć realizacji potrzeb klientów, dla których fabryki szczycące się długoletnią tradycją, produkują najwyższej jakości zastawę stołową. Jako Grupa łącząca tradycję ze współczesnością, PGP chce wyróżniać się nie tylko doskonałym wzornictwem i jakością, ale także sprawną organizacją i nowoczesnymi systemami współpracy z dynamicznie zmieniającym się rynkiem.

5/5 – (5 głosów)