Together Magazyn » Zdrowie » Ortopedyczne kule i laski rehabilitacyjne dla potrzebujących
wózki ortopedyczne

Ortopedyczne kule i laski rehabilitacyjne dla potrzebujących

Eksploatowane stawy w jakimś momencie mogą odmówić posłuszeństwa. Gdy urazy kończyn utrudniają poruszanie się, pomocą posłużyć mogą laski ortopedyczne i kule rehabilitacyjne. Wspomogą chodzenie seniorom, osobom po kontuzji i w trakcie rehabilitacji. Dzięki kulom osoby starsze i niepełnosprawne stają się bardziej niezależne, mogą samodzielnie się przemieszczać.

Dyskomfort i dolegliwości bólowe wiążą się najczęściej z uszkodzeniem kończyn dolnych i stawów biodrowych. Wtedy newralgiczne miejsca są zbyt wrażliwe na obciążenia. U seniorów wynikać to może z wyrobienia się układu ruchu i ze zwyrodnień. W innych przypadkach problem powoduje wypadek, kontuzja, choroba lub wrodzona dysfunkcja. Dobre jakościowo laski i ortopedyczne kule rehabilitacyjne, jak https://akson.pl/mobilnosc/kule-laski-balkoniki/kule/ zapewnią wygodę i długie, bezproblemowe użytkowanie. Decydując się na nie, trzeba rozważyć czy odpowiednie będą klasyczne kule łokciowe, czy pachowe. Warto zapytać też o to swojego lekarza.

Balkoniki, podpórki i chodziki rehabilitacyjne dla seniorów

Dostępne typy balkoników i podpórek mogą skutecznie wspomóc chodzenie u osób starszych i rehabilitujących się. Są rozwiązaniem pośrednim, kiedy wózek inwalidzki jest zbyt duży, a klasyczne kule niewystarczające.

Gdy potrzebujący ma duży problem z utrzymaniem równowagi, powinien skorzystać z balkonika statycznego (sztywnego). Drugi typ, balkonik kroczący, angażuje całe ciało i dopasowuje się do niego. Korzysta się z niego przy trudności z podnoszeniem wersji statycznej. Przy większej swobodzie, bez problemów z utrzymaniem równowagi, zaleca się balkonik na kółkach.

Znakomitym rozwiązaniem jest chodzik rehabilitacyjny na kółkach. Wyposażony w akcesoria, jak kosz, torby, hamulce itp. umożliwia spacer, a nawet samodzielne zakupy. Należy jednak pamiętać, że długie i bezproblemowe działanie gwarantują tylko atestowane produkty medyczne, jak https://akson.pl/mobilnosc/kule-laski-balkoniki/podporki-balkoniki/. Gdy nie mieliśmy wcześniej tego typu sprzętu, wybór modelu należy skonsultować ze specjalistą.

Oceń