Together Magazyn » Zdrowie » Operacyjne powiększanie członka i mniej inwazyjne zabiegi alternatywne
mężczyzna na plaży - powiększanie penisa w bydgoszczy

Operacyjne powiększanie członka i mniej inwazyjne zabiegi alternatywne

Wygląd sfer intymnych to bardzo ważna kwestia wpływająca na samozadowolenie mężczyzn. Stosunkowo częstym kompleksem jest subiektywne przekonanie o zbyt małym penisie. Panowie, którzy chcą zwiększyć objętość prącia i nieco go wydłużyć, mają do dyspozycji operacyjne powiększanie członka, ale także znacznie mniej inwazyjne metody. Dowiedz się więcej na ten temat!

Jakie są wskazania do powiększania penisa?

Każda część ciała, także członek, u każdego mężczyzny wygląda inaczej. Szacunkowo w przypadku Panów w Polsce średnia długość prącia wynosi ok. 11–15 cm w stanie wzwodu. Nie istnieje jednak wyznacznik, na podstawie którego stwierdza się, czy penis ma odpowiednią grubość, długość czy kształt. Niektórzy mężczyźni mają więc znacznie mniejsze, a inni większe przyrodzenia. 

Na powiększanie penisa decydują się więc Panowie, którzy we własnym przekonaniu mają zbyt małego członka i z różnych względów nie akceptują jego wyglądu. Wielkość członka zależy od objętości ciał jamistych, które wypełniają się krwią w czasie podniecenia seksualnego, co powoduje wzwód. Cecha taka jest uwarunkowana genetycznie i nie mamy na nią wpływu, dlatego naturalne metody powiększania penisa nie są skuteczne. Mężczyźni zdecydowani na zmianę wyglądu sfer intymnych mają natomiast do dyspozycji wsparcie chirurgii i medycyny estetycznej. 

Na czym polega operacyjne powiększanie członka? 

Operacyjne powiększanie penisa, to najbardziej inwazyjna metoda pozwalająca na zwiększenie jego objętości i długości. Operacja taka polega na przecięciu więzadła wieszadłowego, które odpowiada za utrzymanie penisa blisko kości łonowej. 

Po takiej operacji dochodzi do wydłużenia penisa, ale głównie w stanie spoczynku. Nie uzyskuje się jednak efektów w postaci pogrubienia członka, czy poprawy zadowolenia ze zbliżeń intymnych. Co więcej, metoda ta niesie duże ryzyko powikłań, wśród których wymienia się m.in. problemy z erekcją, dlatego jest to opcja wybierana w szczególnych sytuacjach, np. gdy długość członka waha się w granicach  1,5–3 cm. 

Obecnie klasyczna operacja powiększania penisa jest coraz częściej zastępowana alternatywnymi, znacznie mniej inwazyjnymi zabiegami. 

Alternatywne, bezoperacyjne zabiegi pogrubiające i wydłużające członka

Prącie można pogrubić i nieco wydłużyć za pomocą wypełniaczy tkankowych. W tym celu stosuje się preparaty z kwasem hialuronowym lub materiał pozyskiwany poprzez obróbkę autologicznej tkanki tłuszczowej. W ostatnim przypadku w pierwszej kolejności trzeba pobrać odpowiednią ilość tłuszczu z innej partii ciała. Zwykle są to pośladki. Procedury takie wykonuje się w trakcie jednego zabiegu, w znieczuleniu miejscowym.  

Substancję wypełniającą podaje się w formie iniekcji (cienką kaniulą) w obszar nad powięzią prącia. Zwykle stosuje się szwy, które zostają usunięte w trakcie konsultacji pozabiegowej. Zabieg bezoperacyjnego powiększania członka najczęściej trwa niecałą godzinę, a tuż po nim można wrócić do domu. 

Po zabiegu powiększania członka Pacjent musi zrezygnować ze zbliżeń intymnych najczęściej przez okres ok. dwóch tygodni. 

Jakie efekty można uzyskać przy zabiegu z kwasem hialuronowym i własnym tłuszczem? 

Jak wyjaśniają lekarze z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie, powiększanie penisa pozwala przede wszystkim na zwiększenie jego objętości. Natomiast efekt wydłużenia jest stosunkowo niewielki. Niemniej jednak to głównie objętość prącia wpływa na satysfakcję z życia intymnego, a dodatkowe 30–50% w obwodzie i do 1,5 cm długości stanowi dużą różnicę zarówno dla odczuć mężczyzny, jak i jego partnerki. 

Zabieg powiększania członka wpływa na wygląd i wielkość prącia, ale także na sferę emocjonalną. Mężczyźni zwykle pozbywają się kompleksów i zyskują pewność siebie, a również samozadowolenia ma nieodzowny wpływ na życie intymne.   

Stosowane wypełniacze są biokompatybilne lub na bazie naturalnych składników, dlatego normalne jest, że ulegają stopniowemu wchłanianiu. Efekty powiększania członka kwasem hialuronowym lub własną tkanką tłuszczową zwykle utrzymują się więc przez ok. dwa lata. Po tym czasie najczęściej zabieg można powtórzyć. 

Jeśli interesują Cię zabiegi pozwalające na pogrubienie i wydłużenie członka, o szczegóły możesz zapytać w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie.

Oceń