Together Magazyn » Aktualności » Kolekcja Bau Solo zwycięzcą konkursu Tableware International Awards of Excellence na targach Ambiente we Frankfurcie
Bau Solo marki Ćmielów Design Studio

Kolekcja Bau Solo zwycięzcą konkursu Tableware International Awards of Excellence na targach Ambiente we Frankfurcie

W niedzielę, 5 lutego 2023 r., podczas największych na świecie targów artykułów konsumpcyjnych we Frankfurcie AMBIENTE 2023, kolekcja Bau Solo marki Ćmielów Design Studio z Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. otrzymała prestiżową nagrodę w kategorii coffee/teaware (kawa/herbata).

Ręcznie wykonany porcelanowy czajniczek z filiżanką w stylu Bauhaus został zaprojektowany przez projektantkę Edytę Cieloch. Kolekcja inspirowana jest geometrią. Czajniczek (400 ml)
i filiżanka (200 ml) jako jedna bryła tworzą zwartą kompozycję przestrzenną. Forma zbudowana jest poprzez cięcie i łączenie figur geometrycznych – kuli i prostopadłościanu. Kolekcja wykonana jest z twardej porcelany barwionej w masie (błękit, róż, szarość, grafit, migdał, terakota, zieleń).

zwycięski zestaw porcelany marki Ćmielów Design Studio na targach AMBIENTE 2023 we Frankfurcie
Zdjęcia: Polska Grupa Porcelanowa

Zestaw został zaprojektowany w 2019 roku z okazji 100-lecia założenia Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Rzemiosł Artystycznych Bauhaus. Do produkcji wejdzie w 2023 roku i będzie go można nabyć w sklepach stacjonarnych i internetowym www.porcelana.pl.

Czajniczek z filiżanką w stylu Bauhaus jest przykładem nowego podejścia do projektowania form produkowanych masowo. Jest to forma użytkowa, która może również służyć jako element małej formy rzeźbiarskiej, kompozycji przestrzennej służącej dekoracji wnętrz.

Polska Grupa Porcelanowa (PGP) łączy potencjał dwóch wiodących fabryk porcelany w Polsce w Ćmielowie i Łubianie. Ideą jej powstania w lipcu 2018 roku było zwiększenie dostępności wysokiej jakości produktów z wielopokoleniową tradycją. W ramach Grupy funkcjonują cztery odrębne marki: Ćmielów, Lubiana, Chodzież oraz Ćmielów Design Studio. Różnicuje je rodzaj oferty, a łączy chęć realizacji potrzeb klientów, dla których fabryki szczycące się długoletnią tradycją, produkują najwyższej jakości zastawę stołową. Jako Grupa łącząca tradycję ze współczesnością, PGP chce wyróżniać się nie tylko doskonałym wzornictwem i jakością, ale także sprawną organizacją i nowoczesnymi systemami współpracy z dynamicznie zmieniającym się rynkiem.

5/5 – (1 głosów)