Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Ile kosztują okna do domu jednorodzinnego w Polsce?
okna-na-wymiar-domel

Ile kosztują okna do domu jednorodzinnego w Polsce?

Wymiana stolarki otworowej to obecnie temat numer 1 wśród osób, którzy myślą o podniesieniu komfortu przebywania w domowym pomieszczeniu. Ile kosztują okna do domu jednorodzinnego? Jeśli planujemy wymienić stolarkę okienną w całości, z pewnością musimy liczyć się ze sporym wydatkiem. Na ostateczny koszt wpływa wiele czynników, m.in. materiał, rozmiar, kolor okleiny, rodzaj pakietu szybowego czy cena montażu. Podpowiadamy, ile trzeba zapłacić za energooszczędne modele.

Orientacyjny koszt okien do domu jednorodzinnego

Wymiana profili okiennych na nowe rozpoczyna się oczywiście od demontażu tych starych. Cena takiej usługi odnosi się zazwyczaj do metra kwadratowego. Średnio za demontaż zapłacimy około 50 zł/ m kw. Do tego dochodzi koszt montażu parapetów i okien oraz ich prawidłowa obróbka, którą warto powierzyć profesjonalnej ekipie. Producenci stolarki okiennej zwykle wysyłają do tego typu prac swoich pracowników. Najczęściej oferują klientom preferencyjne zniżki i atrakcyjne rabaty. Zdecydowanie tańsza jest wymiana okien PCV. Więcej musimy zapłacić za stolarkę okienną, która została wykonana z drewna.

Właściciele domów jednorodzinnych, powinni więc rozważyć zakup energooszczędnych okien plastikowych. Charakteryzują się one mocno zbliżonymi parametrami do modeli drewnianych. Przy okazji mogą ograniczyć wydatki związane z wymianą stolarki w całym budynku, tym samym pozostawić więcej wolnych środków w domowym budżecie. Obecnie na polskim rynku dostępne są profile z okleinami przypominającymi do złudzenia egzemplarze z drewna.

Drewniane czy plastikowe okna do domu? Cena standardowych modeli

Dobrej jakości stolarka okienna pozwala ograniczyć straty ciepła w sezonie grzewczym. Ile kosztuje okno drewniane? Cena zależy od wielkości i rodzaju materiału, z którego zostały wykonane ramy okienne. Za okno z drewna sosnowego o wymiarach 1165×1135 mm zapłacimy około 1 000- 1100 zł. Drewniane modele trójskrzydłowe o rozmiarze 2065×1435 mm kosztują średnio 2 200 zł. Okna z drewna dębowego są zdecydowanie droższe – nawet o 50%.

Cena okien drewnianych i plastikowych jest uzależniona od parametrów, takich jak współczynnik przenikalności cieplnej Uw czy właściwości akustyczne Rw. Obecnie standardem jest produkcja modeli o Uw nie wyższym niż 1,1 W/(m2K). Natomiast dźwiękoszczelność wyrażana w decybelach powinna wynosić minimum 32 dB. Z pewnością warto postawić na okna PCV z sześciokomorowym systemem profili, pakietem trzyszybowym oraz zaczepami antywłamaniowymi na całym obwodzie. Przykładowym producentem stolarki otworowej wykonanej z wytrzymałego tworzywa jest Domel. W ofercie renomowanej firmy znajdziemy modele standardowe, energooszczędne i innowacyjne.

Ile kosztują okna plastikowe?

Odpowiedzi na to pytanie warto poszukać u znanego producenta stolarki otworowej. Koszty wymiany okien plastikowych najlepiej szczegółowo omówić z dostawcą produktów PCV. Polecamy bezpośredni kontakt z producentem, który zawsze dokonuje indywidualnej wyceny. Dzięki temu każdy klient może wynegocjować atrakcyjne ceny i preferencyjne zniżki na usługi związane z montażem profili okiennych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta firmy Domel, która specjalizuje się w produkcji modeli PCV.

  1. Okna standardowe z sześciokomorową budową profili Gealan, okuciami Winkhaus ActivPilot i pakietem trzyszybowym o współczynniku Ug= 0,6 można zamówić na stronie renomowanego producenta. Do wyboru mamy modele Synergic oraz Advance.
  2. Okna energooszczędne znajdują zastosowanie w budownictwie pasywnym minimalizującym koszty ogrzewania domu. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele Energetic, Energetic Silent i Infinity Passive.
  3. Okna innowacyjne spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Wybrane modele posiadają wielokomorową konstrukcję, minimalistyczny design, ciepłe ramki oraz ultrawąskie profile.
  4. Drzwi i okna tarasowe, takie jak Perspective czy Verano są obecnie jedną z najciekawszych propozycji dostępnych na polskim rynku!

Podsumowanie

Ile kosztują okna do domu? Cennik plastikowych modeli w wersji trzyszybowej rozpoczyna się już od kwoty 800 złotych. Duży wpływ na ostateczny koszt ma kolor, rozmiar czy kształt okna PCV. Najtańsze są białe profile prostokątne, a zdecydowanie droższe drewnopodobne okleiny z obu stron. Na najwyższy koszt musimy być przygotowani wymieniając na nowe drzwi i okna balkonowe oraz dachowe.

Oceń