Together Magazyn » Sport » Niedzielne biegi we Wrzeszczu

Niedzielne biegi we Wrzeszczu

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska to impreza, w którą zaangażowało osiem dzielnic miasta. Jest skierowana do wszystkich miłośników biegania, niezależnie od wieku, a udział w niej jest bezpłatny. W niedzielę 25 maja br. pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdańska, Pawła Adamowicza, odbył się drugi tegoroczny bieg cyklu.

W sobotę nad Trójmiastem przeszła burza i spadło sporo deszczu, dlatego organizatorzy nie mogli być pewni, czy nazajutrz pogoda będzie sprzyjać uczestnikom. Wprawdzie dla miłośników biegania niekorzystna aura nie jest przeszkodą, niemniej mogła wpłynąć na frekwencję. Na szczęście, w niedzielę pogoda okazała się łaskawa i zawody mogły się odbyć bez większych problemów.

Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno samych biegaczy, jak i miłośników sportu. Do biegów w różnych kategoriach wiekowych stanęło łącznie 250 zawodniczek i zawodników. Najlepsze rezultaty w odpowiednich kategoriach wiekowych uzyskali:

– Dzieci Młodsze: Alicja Jarocka, Kamil Niedźwiecki;

– Dzieci Starsze: Emilia Mikszuta, Oskar Maszota;

– Juniorzy: Aleksandra Gałka, Mikołaj Baranowski;

– 17–30 lat: Monika Pieniążkiewicz, Jacek Leszczyński;

– 31–44 lata: Elżbieta Tuwalska, Janusz Romanik;

– +45 lat: Anna Kacmajor, Piotr Pietrzak.

Biegacze z kategorii Dzieci Młodszych i Starszych musieli przebiec 930 metrów, a Juniorzy – dystans 1,66 kilometra. Główna trasa biegu seniorów liczyła 5 kilometrów. Start i metę zaplanowano na placu pomiędzy centrami handlowymi Gildia Gdańska SA a ETC. Zawodnicy musieli pokonać pętlę w biegu ulic Krzemienieckiej, Niemcewicza i Kościuszki.

Impreza była przede wszystkim dobrą formą aktywnej zabawy dla całych rodzin, o co zadbali organizatorzy. Dla najmłodszych miłośników sportu przeznaczono strefę zabawy i rekreacji, z dmuchanym zamkiem i innymi atrakcjami. Było to również świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy startowali w biegu głównym. Wszyscy zainteresowani mogli skorzystać ze sprzętu sportowego do ćwiczeń i zajęć fitness prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów.

Na zwycięzców biegów w poszczególnych kategoriach czekały okazałe puchary i liczne nagrody rzeczowe. Na uwagę i pochwałę zasługuje duże zaangażowanie sponsorów imprezy, fundatorów nagród. Również organizatorzy niedzielnego Grand Prix Dzielnic Gdańska, KL Lechia Gdańsk i Rada Osiedla Brzeźno, sprawnie podołali swoim zadaniom. Dzięki pomocy wolontariuszy, a także wsparciu policji i ratowników medycznych, cała impreza była bardzo udana. Oprócz typowo sportowych emocji dostarczyła przede wszystkim dużo zabawy. Organizatorzy Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska zapraszają wszystkich chętnych na kolejny bieg, który odbędzie się 7 czerwca na Zaspie.

Oceń