Together Magazyn » Aktualności » Największy w Polsce kalendarz adwentowy i wyjątkowa świąteczna iluminacja staną obok Parku Oliwskiego

Największy w Polsce kalendarz adwentowy i wyjątkowa świąteczna iluminacja staną obok Parku Oliwskiego

6 grudnia, w Mikołajki, w Gdańsku zostanie odsłonięty największy w Polsce kalendarz adwentowy. To inicjatywa gdańskiej Korporacji Budowlanej Doraco, która od kilku lat udostępnia odrestaurowane ogrody historycznego Folwarku Saltzmanna spacerowiczom.

Ogromne zainteresowanie mieszkańców Gdańska ubiegłoroczną świąteczną iluminacją na terenie naszej siedziby pozytywnie nas zaskoczyło, dlatego w tym roku postanowiliśmy zaprosić gdańszczan na uroczyste rozświetlenie, któremu będą towarzyszyć specjalnie przygotowane atrakcje – mówi Andżelika Cieślowska, prezes zarządu Korporacji Budowlanej Doraco.

Jedną z nich będzie największy Polski kalendarz 2024 adwentowy, który stanie na świeżym powietrzu i codziennie, aż do Wigilii, będzie uzupełniany słodyczami. W dniu otwarcia przewidziano również quiz wiedzy o Oliwie z nagrodami oraz świąteczne animacje dla dzieci.

Świąteczna iluminacja to również gratka dla fanów fotografii. Wykonanymi zdjęciami warto podzielić się w mediach społecznościowych. Wszyscy, którzy opublikują swoje prace jako publiczne wpisy na portalach społecznościowych Twitter i Instagram i opatrzą je hashtagiem #OgrodyDoraco mają szansę na nagrodę ufundowaną przez organizatora.

Uroczyste rozświetlenie iluminacji odbędzie się we wtorek, 6 grudnia, o godzinie 16.00 na terenie Korporacji Budowlanej Doraco przy ul. Opackiej w Gdańsku-Oliwie. Będzie ją można oglądać aż do stycznia, co wieczór, w godzinach otwarcia Parku. Z kolei kalendarz adwentowy będzie uzupełniany słodyczami kilka razy dziennie, począwszy od 6 grudnia, aż do Wigilii.

Korporacja Budowlana Doraco to mający siedzibę w Gdańsku generalny wykonawca inwestycji budowlanych. Gdańszczanom spółka znana jest przede wszystkim z takich realizacji jak nowy terminal portu lotniczego im. Lecha Wałęsy, czy Centrum Konferencyjno-Kongresowe Amber Expo. Doraco specjalizuje się przede wszystkim w inwestycjach hydrotechnicznych, przemysłowych i renowacji zabytków. Kilka lat temu wyremontowała zabytkowy Dworek Saltzmanna w Oliwie oraz przywróciła świetność otaczającym go ogrodom. Obecnie ten teren, na którym mieści się również siedziba spółki, pełni rolę przestrzeni publicznej będącej poszerzeniem Parku Oliwskiego. Doraco angażuje się również w lokalne inicjatywy kulturalne, edukacyjne i sportowe.

swiateczne_iluminacje_ogrodow_doraco_2015r_3

Oceń