Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Na jaki basen ogrodowy się zdecydować?
basen

Na jaki basen ogrodowy się zdecydować?

Kiedy słońce za oknem zaczyna przypiekać, a termometr pokazuje coraz wyższą temperaturę, basen ogrodowy staje się marzeniem każdego z nas. Trudno bowiem wyobrazić sobie lepszy sposób na ochłodę podczas upalnych dni. Kąpiel w przyjemnie chłodnej wodzie staje się nie tylko ucieczką od męczącego skwaru – to również dobra okazja, by odpocząć po męczącym dniu.

Dziś basen w ogrodzie nie wymaga dużych nakładów finansowych i firmy budowlanej, która stworzy nam odpowiednie miejsce. Na rynku dostępne są innowacyjne rozwiązania, dające nam namiastkę tego luksusu. Poza tym taki basen bez problemu złożymy na zimę i nie zajmie on wiele miejsca podczas przechowywania. Wybór jednak nie jest wcale taki prosty. Na co więc zwrócić uwagę podczas kupna basenu?

Basen ogrodowy Intex?

Obecnie dużym zainteresowaniem wśród użytkowników cieszą się baseny ogrodowe Intex. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim duży wybór rozmiarów daje ci możliwość dopasowania go do przestrzeni, jaką dysponujesz w ogrodzie lub na tarasie. Poza tym, w zależności od upodobań możesz zdecydować się na wersję dmuchaną, rozporową, sportową, całoroczną czy wspartą stelażem.

W ich ofercie znajdziesz produkty, które dobierzesz też pod kątem użytkowników i przeznaczenia. Czy basen będzie służył ci po prostu do relaksu i ochłody, czy jednak od czasu do czasu chciałbyś aktywnie spędzić w nim czas, pływając? Jego głównymi eksploatatorami będą dzieci (tu też istotny jest ich wiek) czy dorośli? Na szczęście w każdej z tych kategorii znajdziesz dobre baseny ogrodowe Intex, które powinny zadowolić nawet najbardziej wymagającego konsumenta.

wodakolo

Basen dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Twój basen ogrodowy przeznaczony będzie głównie do użytku dzieci? W takim razie koniecznie zwróć uwagę na to, jak został wykonany. Te skierowane do młodszych odbiorców powinny składać się przede wszystkim z miękkich boków. Dobrze, jeśli wybrany przez ciebie model będzie miał dodatkowo dmuchaną podłogę. W przypadku małych użytkowników bezpiecznym i funkcjonalnym rozwiązaniem będzie również basen rozporowy z kołnierzem. Zapewni on twoim dzieciom dodatkową ochronę i bezpieczeństwo. 

Przy wyborze basenu dla dzieci pamiętaj, że podczas zabawy będą z pewnością niejednokrotnie skakać, pluskać się, ale także wychodzić z niego i wchodzić. Dzieci to nieokiełznany żywioł, dlatego tak ważne jest, by szczególnie podczas zabawy w wodzie zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo. 

Basen do ogrodu – jaki wybrać? 

Zastanawiasz się, jaki basen ogrodowy najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku? Basen dmuchany najlepiej sprawdzi się wówczas, kiedy głównymi użytkownikami będą dzieci. Poza tym, jeśli zależy ci po prostu na miejscu, gdzie podczas upału wskoczysz do chłodnej wody, by chwilę poleżeć pod jej taflą, to także dobry wybór. Dodatkowy, dmuchany kołnierz posłuży ci jako wygodny zagłówek podczas relaksu i zapewni maksymalny komfort.

U bardziej aktywnych konsumentów sprawdzi się basen na stelażu. Tutaj możesz pokusić się już o naprawdę duży rozmiar – dzięki temu nie tylko odpoczniesz na dmuchanym materacu, który spokojnie będzie po nim dryfował, ale też popływasz, kiedy najdzie cię na to ochota. W takim basenie spokojnie rozegrasz mecz piłki siatkowej, a nawet udoskonalisz umiejętności nurkowania!

Ogrodowy basen ze stelażem to gwarancja stabilności i wysokiej odporności na niekorzystne czynniki oraz uszkodzenia – nie tak łatwo go przedziurawić czy naderwać. W związku z tym, jeśli planujesz aktywnie spędzać czas w basenie ogrodowym, ta wersja sprawdzi się bardzo dobrze. 

Wybierając basen ogrodowy, przede wszystkim zastanów się, do jakich celów będzie ci służył. W sklepach znajdziesz szeroką gamę produktów, dlatego, gdy już określisz, w jaki sposób najczęściej będziesz z niego korzystał, z łatwością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Oceń